Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey: İnternetin kendine özgü bir parası olacak

Twitter ve Square'ın CEO'su olan Jack Dorsey, dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği Consensus 2018 sırasında kripto para meraklılarından oluşan kalabalık bir gruba konuştu.

Dünyanın en büyük kripto para ve Blockchain etkinliği Consensus 2018 sırasında kripto para meraklılarından oluşan kalabalık bir gruba konuşan Twitter ve Square’ın CEO’su Jack Dorsey, dijital para birimlerinin geleceğin yolu olduğu görüşüyle tamamen uyumlu olduğunu gösterdi.

Dorsey, burada yaptığı konuşmada, “Internet, kendine özgü bir para birimini hak ediyor ve buna sahip olacak. Bitcoin olup olmayacağını bilmiyorum ama umarım olur.” dedi.

Bu Dorsey’in dijital para birimleriyle alakalı ilk konuşması değil. 2016 yılında kişisel Twitter hesabından paylaştığı bir tweet’te, dijital para birimlerini görmekten mutluluk duyduğunu ifade etmişti. CEO’su olduğu Square’da da kripto para birimlerini destekledi.

Square’ın kripto para birimlerini destekleme kararı konusunda da açıklamalarda bulunan Dorsey, “Açık konuşacağım, bu şirkette oldukça tartışmalı bir hamleydi.” dedi ve bugün bile şirketteki diğer yöneticilerle bu nedenle zaman zaman tartışma yaşadığını söyledi.

Dorsey sözlerinin devamında, “Bu teknoloji dünyamızda temel bir değişim ve çok olumlu sonuçlar getirebilir. Düzenleyicileri ve SEC’i bu teknolojinin neden önemli olduğunu eğitmek için çalışmalıyız.” ifadelerini kullandı.

→ ‘DANIŞMANLAR İSTESİN VEYA İSTEMESİN İNSANLAR BITCOIN ALACAKLAR’

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl