Twitter’ın kurucusu: Bitcoin, 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi olacak

Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin'in 10 yıl içerisinde internetin tek küresel para birimi haline gelmesiyle doların önemini aşacağını söyledi.

Silikon Vadisi’nin önde gelen girişimcilerinden biri olan Jack Dorsey, Bitcoin’in 10 yıl içerisinde internetin tek küresel para birimi haline gelmesiyle doların önemini aşacağını söyledi.

Hem Twitter hem de ödeme şirketi Square’ın CEO’su olan Dorsey, Bitcoin‘in son zamanlarda değerinin düşmesine ve şu aşamada işlemlerin hızlı, ucuz bir şekilde gerçekleştirilememesine dair endişelere karşın bu engellerin üstesinden gelineceğine, kahve gibi günlük satın alımlar için kullanılacağına inanıyor.

The Times’a konuşan Dorsey’in sözleri şöyleydi:

“En sonunda dünyada tek bir para birimi olacak, internet tek bir para birimine sahip olacak. Ben kişisel olarak bunun Bitcoin olacağına inanıyorum. Bu muhtemelen 10 yıldan fazla sürecek ama daha hızlı da gerçekleşebilir.”

Bir Bitcoin yatırımcısı olan Dorsey’nin, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’de daha hızlı ve daha ucuz işlem yapılmasını mümkün kılacak Lightning Network teknolojisinin geliştirilmesi için yatırım yaptığı ortaya çıkmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl