Twitter kurucu ortağından Bitcoin alım-satım uygulamasına yatırım

Sosyal medya devi Twitter'ın ve Medium'un kurucu ortağı Christopher Isaac Stone, Bitcoin alım satımına imkan veren bir uygulamaya yatırım yaptı.

Twitter ve Medium’un kurucu ortağı ve “Biz” adıyla bilinen Christopher Isaac Stone, Bitcoin alım satımına olanak tanıyan “Mode Banking” adındaki bir fintech (finansal teknoloji) uygulamasına yatırım yaptı.

The Block’ta yer alan habere göre, Mode uygulaması ABD dışında tüm dünyadan erişime açık ve 65 dolar (50 sterlin) ve üstü rakamlara Bitcoin almanıza izin veriyor. Londra merkezli firma, yapılan açıklamaya göre; yüzde 0,99’luk bir işlem ücreti alırken, anlık GBP transferlerinde de Birleşik Krallık hızlı ödeme yasasına da uyum sağlıyor.

Mode’dan yapılan açıklamada kullanıcının satın aldığı Bitcoin’lerin kripto para saklama şirketi BitGo’da saklandığı belirtildi. Aynı zamanda Mode’a danışmanlık hizmeti de veren Stone konuyla ilgili olarak; “Şu anda Bitcoin pazarına girmek kolay olmasına rağmen, markete gelen insan sayısı çok az. Uygulamaların çoğunda erişim problemi var” dedi.

Mode’un ana şirketi R8 Group, geçtiğimiz Nisan ayında Stone da dahil olmak üzere yatırımcılardan 5 milyon dolarlık bir yatırım toplamıştı.

Twitter’ın bir başka kurucu ortağı olan Jack Dorsey de Square adlı şirketi vasıtasıyla yarattığı Cash App ile kullanıcılara Bitcoin alıp satma imkanı veriyor.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl