Twitter, Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili reklamları resmen yasaklıyor

Sosyal medya devi Twitter, Reuters'a yaptığı açıklamayla kripto paralar ile ilgili reklamları yasaklama kararı aldığını bildirdi.

Facebook ve Google’ın ardından sosyal medya devi Twitter da Reuters’a yaptığı açıklamayla kripto paralar ile ilgili reklamları yasaklama kararı aldığını bildirdi.

Bundan böyle San Francisco merkezli şirket, token satışı ve kripto para cüzdanı hizmetleriyle ilgili reklamların yanı sıra ICO’ları tanıtan reklamları da yasaklayacak. Söz konusu yasak, bu hafta başlatılacak olan yeni politikayla birlikte uygulanacak. Politika kapsamında bazı sınırlı istisnalar dışında kripto para borsalarının reklamları da engellenecek.

Twitter bu ay kripto parayla ilgili hesapların ‘aldatıcı bir şekilde başkalarıyla ilişki kurmasını’ önlemek için çeşitli tedbirler aldığını açıklamıştı.

Öte yandan Facebook, geçtiğimiz ay kripto paralarla ilgili reklamları yasaklarken Google da bu ay Haziran ayında yürürlüğe girecek ve kripto para reklamlarını yasaklayacak bir politika değişikliğine gideceğini bildirmişti.

Bu arada Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’e ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Dorsey, kişisel olarak Bitcoin’in 10 yıl içinde dünyanın tek para birimi haline geleceğine inandığını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl