Uber’in melek yatırımcısı, Bitcoin’in büyük sorunları çözeceğine inanıyor

Uber'in melek yatırımcılarından biri olan Jeffrey Wernick, Bitcoin'in gücünün nereden kaynaklandığını ve Bitcoin'e neden yatırım yapmaya başladığını anlattı.

Wernick yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in müthiş gücünün, itibari parayla ilgili en büyük sorunları çözme yeteneğinden geldiğine inanıyor.

Business Insider ile yaptığı röportajda, neden Bitcoin’e yatırım yapmaya başladığı hakkında ayrıntılı bilgiler veren Wernick, hükümet ile halk arasındaki değişen ilişkinin, altın ve parasal konulara olan ilgisini nasıl tetiklediğini anlattı.

Bu ilişkideki değişikliğin bir hükümetin halkın rızası olmaksızın büyük açıklar yaratma ve para biriminin değerini düşürebilmesinden nasıl kaynaklandığını açıklıyor:

“Şimdi hükümetler halkın rızası olmadan pek çok şey yapabiliyorlar, çünkü insanlar bunun için herhangi bir ödeme yapmak zorunda olmadıkça, daha az ilgilendiklerini düşünüyorlar.”

Wernick, bunun itibari parayı etkileyen en önemli sorun olduğunu savunuyor ve Bitcoin’in halkın parası olarak bu sorunu çözme potansiyeline sahip olduğunu iddia ediyor:

“Bu halkın parası. Kurallara ve insanların güvendiği bir protokole sahip. İnsanların artık hiçbir şeye güvenmediği bir dünyada bence, insanların kendilerinin kontrol ettiğine inandığı ve üçüncü taraflarca kontrol edilmeyen protokollere sahip olmak iyidir.”

Wernick’in portföyünde Uber ve Airbnb gibi önemli yatırımlar bulunuyor.

Ekim 2017’den bu yana Wernick, Bitcoin ile Ethereum toplulukları ve gerçek dünya ile Blockchain dünyası arasında köprü olmayı hedefleyen küresel bir proje olan Qtum’un danışma kurulunun bir üyesi. Ayrıca Wernick Haziran 2018’den bu yana, verilerinizi Facebook, Amazon, Uber, Spotify gibi platformlardan almanızı ve tek bir yerde birleştirmenizi sağlayan bir cüzdan olan DataWallet’ın yönetim kurulunda yer alıyor.

→ SON RAPOR: 2017’DEKİ ICO’LARIN YÜZDE 80’İNDEN FAZLASI SAHTEYDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl