Bu üç dünya devi dolaylı olarak 11,000 Bitcoin tutuyor

MicroStrategy şirketinin 38 binden fazla BTC alması, üç büyük yatırım şirketi ve fona dolaylı olarak Bitcoin maruziyeti sağladı.

Aktif büyüklüğü bugün 1 trilyon doların üzerinde olan ve dünya üzerinde sayısız hisse senedinde yatırımı bulunan Norveç Varlık Fonu, artık dolaylı olarak yaklaşık 600 BTC sahibi.

Bu veri, kripto para araştırma şirketi Arcane Research’ün Cumartesi günü yayınlanan raporuyla ortaya konuldu.

Bilindiği üzere, ABD’li iş istihbaratı şirketi MicroStrategy, son dönemde 38 bin 250 BTC aldı. Norveç Varlık Fonu ise MicroStrategy’de yüzde 1.51 pay sahibi. Arcane Research’ün analizi, Norveç Varlık Fonu’nun şirketteki payı doğrultusunda 577.6 BTC’lik bir pozisyonu bulunduğu hesaplandı.

Buna ek olarak iki büyük yatırım danışmanlığı şirketi BlackRock Fund Advisors ve Vanguard Group’un da sırasıyla yüzde 15.24 ve yüzde 11.72’lik payları var. Bu da 5 bin 829 ve 4 bin 482 BTC’ye eşit.

Amerikalı yatırım danışmanlığı şirketi Vanguard Group’un yönetimi altında 6 trilyon 200 milyar dolarlık varlık var. BlackRock Fund Advisors’ta ise bu rakam 7 trilyon 300 milyar dolar.

MicroStrategy, şirketi son aylarda manşetleri süslüyor. 1.5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan şirket, Ağustos ayında 21 bin 454 BTC aldığını ilan etmiş ve geçtiğimiz günlerde ek 16 bin 796 BTC daha aldığını açıklamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl