Fütürist Ufuk Tarhan’dan Bitcoin yorumu: Dijital ok yaydan çıktı

Ünlü Türk fütürist Ufuk Tarhan, Bitcoin ve kripto paraların geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ntv.com.tr‘ye konuşan Tarhan’ın açıklamalarından önemli bölümler şöyle: ‘İnsanlar otoritelere olan güvenlerini kaybetmeye başladılar’ “İnsanlar dünyadaki ticari, hukuki ve vergisel sistemlerin nasıl işlediğini, ulusal ve uluslararası finansal operasyonlarda dönen dolapları öğrendikçe ne kadar çok vergi ödediklerini, üstelik de bu vergilerin, komisyonların, işlem masraflarının vb. tamamının asıl amaç olması gereken daha iyi, özgür, eşitlikçi vb. bir dünya için insanların, çalışanların refahına gitmediğini anlamaya başladılar. Tüm dünya insanları artık...

Ünlü Türk fütürist Ufuk Tarhan, Bitcoin ve kripto paraların geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Ntv.com.tr‘ye konuşan Tarhan’ın açıklamalarından önemli bölümler şöyle:

‘İnsanlar otoritelere olan güvenlerini kaybetmeye başladılar’

“İnsanlar dünyadaki ticari, hukuki ve vergisel sistemlerin nasıl işlediğini, ulusal ve uluslararası finansal operasyonlarda dönen dolapları öğrendikçe ne kadar çok vergi ödediklerini, üstelik de bu vergilerin, komisyonların, işlem masraflarının vb. tamamının asıl amaç olması gereken daha iyi, özgür, eşitlikçi vb. bir dünya için insanların, çalışanların refahına gitmediğini anlamaya başladılar.

Tüm dünya insanları artık daha akıllı ve olan bitenden haberdar. Teknoloji sayesinde her gün daha fazla yetkinlik kazanıyor. Bu sayede de yolsuzluklarda heba edilen rüşvetleri, teröre akıtılan paraları vb. ödemek zorunda kaldıklarını anlamaya, hükümet mekanizmalarına, yüksek otoritelere, CEO’lara, ordulara vb. güvenlerini kaybetmeye başladılar. Hemen hemen her işlemde kamuya ya da özel sektöre işlemler için neden bu kadar çok komisyon ödemek zorunda kaldıklarını ciddi ciddi sorgular oldular.”

’21. yüzyıl insanı keşfettiği yöntemlere dört elle sarılacak’

“Dünyanın gelir ve kaynak dağılım eşitsizliği büyüdükçe bu konular daha fazla göze ve akıllara batmaya başladı. Onun için 21. Yüzyıl insanı aynı işleri teknoloji sayesinde bedavaya hem de daha çabuk, güvenli ve doğrudan yapabileceğini keşfettiği yöntemlere dört elle sarılacak.”

‘Dijital ok yaydan çıktı, geri dönüş yok’

“Kuşkusuz kamu otoritesi ve büyük finans kurumları, global firmalar aracılık hizmetlerinden aldıkları tatlı bedellerden, ettikleri karlardan, korkutarak, sansürleyerek, ambargolarla, karalama kampanyalarıyla vb. saklayabildikleri örtülü ödenek kolaylıklarından öyle çabucak vazgeçmek istemeyecekler ve direnecekler. Yasalarla, zorlamalarla engelleyebildikleri kadar önlemeye çalışacaklar, ancak başarılı olamayacaklar. Dijital ok yaydan çıktı bir kere. Artık geri dönüş yok. Önümüze bakalım…”

‘Kripto paraların gelişimi engellenmeyecek’

“Hep söylediğim gibi “gelişecek teknoloji chip’de durmaz, durmayacak!” Kripto paraların, blockchain’in gelişimi de engellenemeyecek… Hatta tahminlerden çok daha hızlı yaygınlaşacak.”

***

‘Herkes 2018’de bir kripto para almalı’

“2018’de herkesin bir kripto para alarak, blockchain deneyimine başlamasını ve yeni dünyanın bu yeni, çok önemli sistemini öğrenmek üzere ciddi çaba sarf etmesini öneriyorum. Finansal okur yazarlık derslerine “kripto para, blockchain” okur yazarlığı da eklenmeli.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Ali Yanıtla

    Siddetle destekliyorum tam uzerine basmis