Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin kabul eden eğitim kurumları sayısı her geçen gün artıyor

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hızla artan popülaritesi Blockchain’in iş yapma, güvenlik yönetimi ve varlıkları koruma gücüyle ilgili geniş bir farkındalık yarattı. Blockchain‘in popülerliği arttıkça bu alandaki uzman arayışları da artarak sürüyor. Birleşmiş Milletler bile Blockchain teknolojisini uluslararası yardım için kullanmaya başladı. Cointelegraph’da yer alan habere göre Bitcoin, artık üniversitelerde de bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. University of Nicosia (Lefkoşa Üniversitesi), Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiklerini açıklamıştı. Üniversite, bu farkındalığıyla Bitcoin kabul eden ilk üniversite olmuştu. Bu akıma...

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hızla artan popülaritesi Blockchain’in iş yapma, güvenlik yönetimi ve varlıkları koruma gücüyle ilgili geniş bir farkındalık yarattı. Blockchain‘in popülerliği arttıkça bu alandaki uzman arayışları da artarak sürüyor.

Birleşmiş Milletler bile Blockchain teknolojisini uluslararası yardım için kullanmaya başladı.

Cointelegraph’da yer alan habere göre Bitcoin, artık üniversitelerde de bir ödeme yöntemi olarak kullanılıyor.

University of Nicosia (Lefkoşa Üniversitesi), Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiklerini açıklamıştı. Üniversite, bu farkındalığıyla Bitcoin kabul eden ilk üniversite olmuştu.

Bu akıma son katılan Almanya’da bulunan European School of Management and Technology (ESMT) oldu.

Aynı zamanda dijital para birimleri konusunda workshop’lar başlatan okulun yöneticisi Georg Garlichs, şunu söyledi:

“Bu kararı almamızın nedeni uzaktaki ülkelerden gelen öğrencilerimizin yaşadığı güçlüktü. oradan buraya para göndermek çeşitli sebeplerden çok zor, yüksek transfer ücretleri olsun, teknik problemler olsun…”

Anaokullar bile kabul etmeye başladı

Son olarak Bitcoin kabul eden kurumlar arasında üniversite ve liselerin yanı sıra anaokullar da bulunuyor. Geçtiğimiz ay New York’ta bulunan Montessori Anaokulları, Bitcoin’le ödeme imkanı sunmaya başlamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl