Bitcoin fiyatı için büyük zorluk düşüşleri önemli bir uyaran olabilir

Bitcoin zorluğu, geçtiğimiz günlerde yüzde 9'dan fazla düştü. En az bu çaptaki düşüşlerin fiyat için bir yükseliş göstergesi olabileceğini gösteren yeni bir çalışma var.

bitcoin

Bitcoin’in madencilik zorluğu geçtiğimiz günlerde yüzde 9.3 oranında düştü. Bu, ağın 2020’de yaşadığı dördüncü düşüş oldu. 15.14 trilyon olan zorluk, 13.74 trilyona geriledi. Bu rakam, Ocak ayından beri ilk kez görülüyor.

Madencilik zorluğundaki düşüş, madenciliğin öncesinden daha ucuz ve daha kolay gerçekleştirilmesi anlamına geliyor. Zorluk, otomatik olarak 2016 blokta bir (yaklaşık iki hafta) yeniden ayarlanıyor. Buradaki amaç, hash rate’e göre dengeleme yaparak blok sürelerinin tutarlı bir şekilde 10 dakikada kalmasını sağlamak. Hash rate yükseldiğinde zorluk artar, hash rate düştüğünde de azalır.

Zorluktaki son düşüşten sonra Twitter’da bir kripto para analisti tarafından paylaşılan grafik, negatif zorluk ayarlamalarıyla fiyat arasında bir ilişki bulunabileceğini gösteriyor. Analist, en az birkaç gün önceki seviyelerde gerçekleşen zorluk düşüşlerinin genellikle fiyatta büyük artış eğilimlerinden önce geldiğini vurguluyor.

Negatif zorluk ayarlamaları (kırmızı çizgiler), Bitcoin fiyatı (siyah çizgi) Kaynak: Twitter

Bir sonraki zorluk ayarlaması tahmini olarak 9 gün sonra gerçekleşecek ve mevcut ağ verilerine göre, zorluğun yine yüzde 2’lik bir düşüş yaşaması öngörülüyor.

Piyasa değeri ile en büyük kripto para Bitcoin, haberin yayına girdiği dakikalarda 9710 dolardan alıcı buluyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl