Bitcoin yatırımcısı Türkleri de hedefleyen dolandırıcılığa karşı hükümet uyarısı

Ziyaretçilerinin önemli bir çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu bir Bitcoin sitesine karşı Filipinler hükümetinden uyarı yayınlandı.

Bir süredir faaliyette olan “Bitcoin Revolution” adlı bir yatırım planı, son zamanlarda koronavirüs nedeniyle işlerini kaybeden insanlar gelir elde etmek için mücadele ederken daha fazla ilgi çekmeye başladı.

“Bitcoin ve kripto para piyasasında alım satım yapmak için tasarlanmış otomatik ticaret yazılımı” olarak pazarlanan Bitcoin Revolution, uygulamasının yüzde 99’un üzerinde bir başarı oranına sahip olduğunu iddia ediyor. Dahası, kullanıcıların çoğunun günde 1000 dolardan daha fazla kazanç elde ettiği ileri sürülüyor.

Site, yatırımcıları çekebilmek için ünlülerin fotoğraf ve videolarını da kullanıyor. Bu fotoğraf ve videolarda Virgin Group kurucusu Ricard Branson’dan Microsoft kurucusu Bill Gates ve Virgin Galactic yönetim kurulu başkanı Chamath Palihapitiya’ya kadar bir dizi isim var.

Filipinler hükümetinden uyarı

Perşembe günü Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu Bitcoin Revolution hakkında bir uyarı yayınladı.

Uyarıda, bu yatırım planının ülkede faaliyet göstermek için yetkili olmadığı vurgulandı. Ayrıca peşin yatırım istemek ve gerçek olamayacak kadar aşırı getiri vadetmek gibi bir dizi tehlike işareti barındırdığı bildirildi.

Türkleri de hedefliyorlar

Bitcoin Revolution, yalnızca Filipinlileri değil Türkleri de hedefliyor. SimilarWeb’e göre the-bitcoinrevolution.com internet sitesini en çok Filipinliler ziyaret ediyor. İkinci sırada ise hemen hemen aynı oranla Türkler geliyor. Türkleri, Brezilyalılar, Amerikalılar ve Macarlar takip ediyor.

Bitcoin Revolution ve benzeri oluşumlara yatırılacak herhangi bir paranın geri dönüşü olmayacak. İnsanların özellikle son zamanlarda koronavirüs salgınını fırsat bilerek artan bu gibi platformlara karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl