Kaldıraçlı Bitcoin borsası BitMEX’le ilgili vahim iddialara CEO’dan yanıt

BitMEX'in kurucusu ve CEO'su Arthur Hayes, platformla ilgili ortaya atılan vahim iddialara bir röportaj aracılığıyla yanıt verdi.

Yahoo Finance UK’ye konuşan kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, platformun müşterileri tarafından verilen emirlere karşı işlem yaptığı yönündeki iddiaları reddetti.

Söylentilerin temelinde Hasu adlı anonim bir hesabın bir blog yazısıyla Hong Kong merkezli borsa hakkındaki şu iddiaları yer alıyor:

1- BitMEX müşterilerine karşı işlem yapıyor
2- BitMEX, sunucu sorunlarını silah olarak kullanıyor
3- BitMEX, sigorta fonu aracılığıyla müşterilerinin tasfiyelerinden para kazanıyor

 

Bununla birlikte Hayes, iddialara BitMEX’in yalnızca piyasaya likidite getirmek için çalıştığını ve müşterilerine karşı herhangi bir karşı işleme girmediğini belirterek yanıt verdi.

Hayes ayrıca BitMEX’in müşterilerin işlemleri tasfiye edildiğinde para kazanmadığını vurguladı.

Niyetleri her ne olursa olsun BitMEX’in sunucu aktivitesinin Bitcoin’in fiyat hareketleri üzerinde bir etkisi olduğu gerçek. Örneğin geçtiğimiz Ağustos ayında platform, önceden planlanmış bir bakım periyoduna girmesiyle birlikte lider kripto paranın fiyatı birkaç dakika içinde 300 dolar birden yükseldi.

İddiaların doğruysa BitMEX, kullanıcıların işlemlerinden faydalanan ilk popüler platform değil. Geçen ay popüler komisyonsuz al-sat uygulaması olan Robinhood’un gelirinin %40’ından fazlasını kullanıcı emir verilerini yüksek frekanslı borsa ticareti şirketlerine satarak oluşturduğu ortaya çıkmıştı.

Haber: SludgeFeed

→ “KRİPTO PARA BORSASI CRYPTOPIA HACK’LENDİ” İDDİASI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun