Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin Vakfı Başkanı’ndan Bitcoin ile ilgili çarpıcı sözler

Bitcoin Vakfı’nın başkanı Llew Claasen, Tanzanya’da düzenlenen TEDGlobal konferansında Bitcoin’in Afrika’daki potansiyeliyle ilgili bir konuşma yaptı. Bitcoin’in Nijerya, Güney Afrika ve Kenya’da yaşayan insanlarca benimsendiğini belirten Claasen, milyarlarca insanın banka hesaplarının olmadığını, Bitcoin’in buna çare olabileceğini söyledi. Claasen, konuşmasının devamında insanları “göze alamayacaklarından fazlasını” Bitcoin’e yatırmamaya çağırdı. ‘Bitcoin’i nakit olarak değil, dijital altın gibi düşünün’ Claasen ayrıca “Dürüst olmak gerekirse Bitcoin şu an nakit kullanımı için harika değil. Bitcoin’i nakit olarak düşünmeyin. Onu mevcut finansal çerçevenin dışında tasarruflarınızı tuttuğunuz dijital...

Bitcoin Vakfı’nın başkanı Llew Claasen, Tanzanya’da düzenlenen TEDGlobal konferansında Bitcoin’in Afrika’daki potansiyeliyle ilgili bir konuşma yaptı.

Bitcoin’in Nijerya, Güney Afrika ve Kenya’da yaşayan insanlarca benimsendiğini belirten Claasen, milyarlarca insanın banka hesaplarının olmadığını, Bitcoin’in buna çare olabileceğini söyledi.

Claasen, konuşmasının devamında insanları “göze alamayacaklarından fazlasını” Bitcoin’e yatırmamaya çağırdı.

‘Bitcoin’i nakit olarak değil, dijital altın gibi düşünün’

Claasen ayrıca “Dürüst olmak gerekirse Bitcoin şu an nakit kullanımı için harika değil. Bitcoin’i nakit olarak düşünmeyin. Onu mevcut finansal çerçevenin dışında tasarruflarınızı tuttuğunuz dijital bir altın olarak düşünün.” dedi.

Claasen, yıllar sonra herkesin iki farklı cüzdana sahip olacağını, bu cüzdanlardan birinde yerel para birimi, diğerinde ise çeşitli dijital para birimleri bulunacağını söyledi.

Dijital para birimlerini anonim niteliği nedeniyle vergi kaçakçılığı ya da para aklama için kullanılabileceği endişelerini kabul etmeyen Claasen, Bitcoin’in tamamen anonim olmadığını, bir işlemi kimin gerçekleştirdiğini bulmanın oldukça kolay olduğunu ifade etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl