Eski JPMorgan analisti, Bitcoin’de kötü günlerin bittiğinden şüphe duyuyor

JPMorgan'ın eski finansal analisti Tone Vays, kripto para kışının sona erdiği konusunda şüphe duyduğunu söyledi.

Eski Wall Street yöneticisi ve şu anki Blockchain araştırmacısı Tone Vays, Cointelegraph’a verdiği röportajda kripto para kışının bittiği konusunda şüpheci olduğunu söyledi.

ABD bankacılık devi JPMorgan’ın eski bir finansal analisti olan Vays, kripto para piyasasına dışarıdan yükselişi destekleyecek çok fazla miktarda para girişi olmadığını belirterek son fiyat rallisine güven duymadığını ifade etti.

Blockchain danışmanı, kripto paralarını satmak yerine ellerinde tutmayı tercih edenler tarafından kâfi derecede bir birikim olduğuna dair kanıt bulunduğunu belirterek piyasadaki son eğilim değişiminin iç sermaye tarafından desteklendiğini savundu. Vays’e göre eğer bu iç sermaye tekrar korku duyarsa kripto paralar, yükseldikleri kadar hızlı bir şekilde düşecek.

Vays, yatırım açısından kripto para alanında üzülmektense tedbirli olmanın daha iyi olacağını iddia ederken yine de herkesin biraz Bitcoin alması gerektiğini ileri sürdü.

Vays, röportajda ayrıca Bitcoin’in 2024’teki yarılanmadan önce fiyatının 2000 doların altına düşeceğine dönük 250,000 dolarlık Mart bahsinden de bahsetti.

Bilindiği gibi, her 210,000 blokta meydana gelen Bitcoin yarılanması, arzı 21 milyon adetle sınırlı olan en büyük kripto para Bitcoin’deki madencilik ödüllerinin yarı yarıya azaltılması işlemini ifade ediyor. Bu, Bitcoin’de enflasyonun kontrol altında tutulmasına imkan tanıyor. Gelecek yılın Mayıs ayında Bitcoin’de üçüncü blok ödülü yarılanması gerçekleşecek. 2024’te ise dördüncüsü yaşanacak.

Bahsiyle alakalı olarak Vays, yine de bir olasılık olmasına rağmen bu noktada Bitcoin’in 2000 doların altına düşmesinin pek mümkün görünmediğini söyledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl