Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve Ethereum’da işlem ücretleri bu hafta sert düşüş yaşadı

Dünyanın en büyük ve ikinci en büyük kripto paraları olan Bitcoin ve Ethereum‘da ortalama işlem ücretleri bu hafta sert bir düşüş yaşadı. İstisna da olsa bazı durumlarda 3 haneli ücretlere kadar yükselebilen işlem ücretleri, Bitcoin’de 7.38, Ethereum’da ise 6.08 dolar civarında…

Zincirüstü analiz firması Glassnode’un paylaştığı verilere göre Bitcoin’de Ocak ayı, Ethereum’da ise ‘DeFi yazı’ olarak adlandırılan 2020 yılı Ağustos-Eylül döneminden bu yana işlem ücretleri en düşük seviyeye geriledi. Bitcoin’de Nisan ayında 65 bin dolar barajına yaklaşılmasıyla işlem ücretlerinde de çok ciddi artışlar olmuş ve fiyat 60 dolara kadar yükselmişti.

Kaynak: Glassnode
Kaynak: Glassnode

Ethereum’da da benzer bir durum söz konusuydu. Şubat ayında 40 dolara yükselen ortalama Ethereum işlem ücreti, 19 Mayıs tarihinde zirve yapmış ve 71 dolara kadar çıkmıştı.

İşlem ücretlerinin geri çekilmesindeki en büyük sebeplerden biri iki büyük kripto parada Mayıs ayında fiyatların ciddi şekilde düşmesi ve hacimdeki büyük azalma… Bitcoin, Nisan ayındaki 64 bin dolarlık seviyenin ardından Mayıs ayında 60 bin dolar seviyesine bir kez daha dayanmış ancak bu engeli aşamıştı. Bu başarısız denemenin ardından da büyük düzeltme hareketi gelmişti. Ethereum da 12 Mayıs tarihinde 4330 dolar ile tarihinin en yüksek fiyatına ulaşmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl