Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin ve kripto para fiyatları, Elon Musk’ın tweet’iyle yerinden oynadı

Elon Musk yine tweet attı, kripto para fiyatları yine yerinden oynadı. Son birkaç gündür 40 bin dolar sınırını zorlayan Bitcoin, 36500'e kadar düştü. Altcoin'ler de bu düşüşten ciddi şekilde etkilendiler.

Tesla CEO’su Elon Musk, yine tweet attı ve piyasanın düşmesine sebep oldu. Musk TSİ gece yarısı attığı tweet’te, “Bitcoin ve kırık kalp” emojileri paylaştı. Bu paylaşım haber siteleri ve uzmanlar tarafından birçok yöne çekildi. Hatta bazıları, Musk’ın tweet’inin arkasında Tesla’nın Bitcoin satacağına yönelik bir işaret olduğunu iddia etti.

Ayrılık mı geliyor?

Musk, TSİ ile sabah 4 sularında attığı tweet’te Bitcoin ve kırık kalp emojisini yan yana koydu. Tweet’e bir de görsel yerleştiren Tesla CEO’su, bir çiftin ayrılığını gösteren kısa bir diyalog da paylaştı.

Diyalogda bir kadın erkek arkadaşına, “Eğer bir Linkin Park sözü daha paylaşırsan senden ayrılacağımı söylemiştim ama birini buldum bile…” derken, erkek olan ise “O zaman sonunda hiçbir şey fark etmiyor” cevabını veriyor. (Erkeğin sözü de ünlü bir Linkin Park şarkısının sözüne ait)

Tweet’lerine daha sonra devam eden Musk, görüntülü olarak uzaktan konuşan bir çiftten erkek olanının, aynı zamanda Bitcoin’in düşüşünü de izlediğini ve ağladığını gösteren bir görsel de paylaştı.

Dogecoin’i savundu, sonra da güldü

Üst üste tweet’ler atan Musk, son olarak bir görsel daha paylaştı ve Dogecoin’i savundu. Görselde Dogecoin’in sonsuz arza sahip, düzmece bir para olduğunu söyleyen kişilere, FED’in sınırsız para basmasıyla dalga geçen bir imajla cevap veriliyor. Musk’ın bir takipçisinin, “Musk tweet atınca piyasa çıldırıyor” tweet’ine gülerek karşılık vermesi de dikkat çekti.

Justin Sun: Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri ben alacağım

Tweet’ler binlerce RT ve beğeni alırken, Tesla CEO’suna aynı zamanda tepki ve övgü mesajları da geldi. Bu mesajlardan birinde de TRON kurucusu Justin Sun vardı. Sun, “Musk’ın sattığı tüm Bitcoin’leri ben alacağım” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Boş ver Cevapla

    Biride çıkıp dava etmiyor ki bu adam yatırım tavsiyesi veriyor ben battım diye

  2. Maske Cevapla

    Yaa arkadaş bu ne saçma bişey anlamadım. Btc ve kırık kalp yazıyor btc düşüyor. Adam resmen piyasa ile dalga geçiyor. Hakkaten kripto piyasası para yatırılacak bir piyasa değil. Yarın biri çıkıp tükürse bundan bile düşebilir. Zararumı çıkarayum durursam adam değilim. Parayı sokaktan toplamadık.