Ünlü İrlandalı milyarder: Bitcoin’den vebalı görmüş gibi kaçın

Ryanair'in CEO'su Michael O'Leary, herkese Bitcoin'den bir vebalı görmüş gibi kaçınmalarını tavsiye ettiğini söyledi.

oleary

Avrupalı uygun maliyetli havayolu devi Ryanair’in CEO’su Michael O’Leary, Bitcoin’e hiçbir zaman bir sent bile yatırım yapmayacağını söyledi ve kripto parayı bir Ponzi planı ile kıyasladı.

The Sunday Times’a röportaj veren O’Leary, “Asla Bitcoin’e bir sent bile yatırım yapmadım ve yapmam. Bitcoin’in bir Ponzi planı ile eş değer olduğuna inanıyorum.” şeklinde konuştu.

İrlandalı milyarder, ayrıca insanlara dünyanın en büyük kripto parasından bir vebalı görmüş gibi kaçınmalarını tavsiye etti. O’Leary, “Sağduyuya sahip herkese bu yanlış hikayeyi görmezden gelmelerini ve Bitcoin’den bir vebalı görmüş gibi kaçmalarını şiddetle öneririm.” dedi.

O’Leary’nin bu sert eleştirisi, adının Bitcoin Lifestyle adlı bir kripto para dolandırıcılığında kullanılmasından sonra geliyor. Dolandırıcılar, O’Leary’nin The Late Late Show’un sunucusu Ryan Tubridy ile izleyicilerin paralarını bir dolandırıcılık planına yatırmaya teşvik ettikleri sahte bir röportajı, çok sayıda yüksek trafikli internet sitesinde yayınlatmıştı.

Bugüne kadar Bitcoin ve kripto paralara dönük ilgiyi fırsata çevirmeye çalışan dolandırıcılar, sayısız farklı girişimde bulundular. Geçen sene ünlü iş insanı Rahmi Koç’un adının kullanıldığı CryptoRobo isimli bir kripto para oluşumu ortaya çıkmıştı. Koç Holding, internet sitelerinde reklamlar yoluyla hızla yayılan bu dolandırıcılık girişimine karşı dava açmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl