Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Egemen bir devletin tamamen Bitcoinize oluşuna tanıklık edebiliriz

Son aylarda Bitcoin’in Venezuela‘da geniş çapta satın alınması ve madenciliğinin artarak sürdürülmesiyle ilgili haberler ülkede Bitcoin’in ününe ün kattı. CNBC’nin Andean Capital danışmanlarından Daniel Osorio ile gerçekleştirdiği röportaj Venezuela’nın tamamen Bitcoinize olabileceğini gösteriyor. Güney Amerika’da yaklaşık bir hafta vakit geçiren Osorio, Venezuelalıların karşılaştığı aşırı enflasyon sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Osorio, röportaj sırasında basit bir öğle yemeğinin 200.000 Bolivar olduğu bunun da yaklaşık olarak 8-10$’a tekabül ettiğini söyledi. Yalnızca Bitcoin Osorio’nun gözlemlerine göre yerli işletme sahipleri, artık sadece Bitcoin ya da...

Son aylarda Bitcoin’in Venezuela‘da geniş çapta satın alınması ve madenciliğinin artarak sürdürülmesiyle ilgili haberler ülkede Bitcoin’in ününe ün kattı.

CNBC’nin Andean Capital danışmanlarından Daniel Osorio ile gerçekleştirdiği röportaj Venezuela’nın tamamen Bitcoinize olabileceğini gösteriyor.

Güney Amerika’da yaklaşık bir hafta vakit geçiren Osorio, Venezuelalıların karşılaştığı aşırı enflasyon sorunuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Osorio, röportaj sırasında basit bir öğle yemeğinin 200.000 Bolivar olduğu bunun da yaklaşık olarak 8-10$’a tekabül ettiğini söyledi.

Yalnızca Bitcoin

Osorio’nun gözlemlerine göre yerli işletme sahipleri, artık sadece Bitcoin ya da yabancı para birimlerini kabul ediyor. Ona göre sorun Zimbabwe’nin ve yüksek enflasyonun bulunduğu diğer ülkelerin aksine Venezula’nın ekonomiyi yönetmek için yeterli Dolar’a erişimi olmaması.

Bu nedenle yerli halk tamamen Bitcoin’e döndü. Bitcoin, Bolivar karaborsasından bağımsız olduğundan işletmeler için sabit bir değişim platformu oluşturuyor. Osorio röportajın sonuna yaklaşırken şunu söyledi:

“Egemen bir devletin tamamen Bitcoinize oluşuna tanıklık edebiliriz”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl