Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

MicroStrategy CEO’su Bitcoin’de vergi endişelerini ele aldı

michael-saylor (1)

Yaz aylarında şirketinin aldığı Bitcoin‘ler ile tüm dünyaya adını duyuran MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, en büyük kripto para hakkındaki açıklamalarına bir yenisini ekledi ve “Kafanıza silah dayasalar bile Bitcoin’lerinizi sizden alamazlar” dedi.

Başarılı CEO, Bitcoin’lerin tutulduğu donanım cüzdanın anahtar kelimelerini hatırlamanın önemine değindi:

“Herkese gidip kendilerini becermelerini söyleyebilirsiniz. O kelimelerini kafanıza yazdığınız zaman iş bitmiştir. Sonra da klasik bir Bitcoin’ci cevabı vereceksiniz, ‘Ah evet, ben Bitcoin cüzdanımı denizde kaybettim'”

Bilindiği üzere MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yapan en büyük kurumsal şirketlerden… Firmanın 1.13 milyar dolar değerinde 70 bin 784 BTC tuttuğu belirtiliyor. Saylor, regülatörler ya da vergi kurumları ne kadar üzerine gelirse gelsin, Bitcoin’in her zaman büyük bir değer olacağını söyledi:

“Eğer Bitcoin; tahvillerden, hisse senetlerinden, emlaktan, altın ve gümüşten, türevlerden ve kağıt paranın her türlüsünden daha iyi bir değer saklama aracıysa, parasal enerjiden 100 trilyon dolarlık bir pay çekmemesi için hiçbir sebep yok. Burada vergi ya da regülasyonların bir önemi de kalmaz”

Saylor, Bitcoin için kendisine vergi baskısı yapılıp da bunu yönetemediği takdirde, BTC’lerine erişimi kaybettiğini söyleyeceğini de imâ etti:

“Günün sonunda eğer bana çok fazla baskı yaparsanız ‘Kaybettim, üzgünüm’ durumu olur. Gidin şimdi bunu vergilendirin”

Hatırlanacağı üzere Joe Biden yönetimi başa geçmeden önce de Bitcoin konusundaki vergi iddiaları, yatırımcıları korkutmuştu. Saylor ayrıca önümüzdeki 10 yıl içinde vergi konusunda regülasyonların Bitcoin yatırımcıları üzerinde daha da büyük baskı yaratacağını ancak bunların hiçbirinin BTC’nin nasıl bir değer deposu olduğu gerçeğini değiştirmeyeceğini belirtti.

Biden döneminin SEC başkanı olması beklenen Gary Gensler da kripto paralara olumlu yaklaşan bir sima olarak görülüyor. Obama döneminin Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu başkanı Gensler, uzun yıllar ‘güçlü şekilde Bitcoin’i destekleyen’ ve bu konuda ‘derinlemesine bilgi sahibi biri’ oalrak lanse ediliyor.

Buna rağmen, Biden’ın bir başka önemli seçimi, Hazine Bakanlığı koltuğuna oturması beklenen Janet Yellen da, Bitcoin’in genelde yasadışı aktiviteler ve para aklama için kullanıldığını belirten bir açıklama yapmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl