Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Visa ile bankalara Bitcoin alım satım hizmeti geliyor

visa

Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden biri olan Visa, geleneksel bankalarda müşterilerin Bitcoin alıp satabilmelerini sağlamak amacıyla Anchorage ile birlikte çalışmalara başladığını duyurdu. Bilindiği üzere Anchorage kısa süre önce ABD Para Kontrol Ofisi OCC’den dijital bankacılık için onay almıştı.

Bitcoin’e ilginin her geçen gün artmasıyla beraber ödeme şirketleri de bu endüstriye bir şekilde dahil oluyor. VISA da bugün yaptığı açıklamayla uygulama programlaması arayüzü (API) vasıtasıyla bankaların Bitcoin hizmeti vermesini sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştığını duyurdu.

Visa’dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Visa Kripto API pilot programı sayesinde müşteriler, Visa’nın ortağı olan Anchorage’ın altyapısını kurduğu sisteme kolayca bağlanabilecek ve bankalarda daha önce nasıl yatırım yapıyorlarsa aynı şekilde Bitcoin alıp satma şansına sahip olabilecekler.”

Diğer kripto paralar ve trade seçeneği de geliyor

Visa’da kripto paralardan sorumlu yönetici olan Cuy Sheffield şirketin ayrıca diğer kripto paralar ve sabit paralarla ilgili de ürünleri olacağını, ayrıca bu sisteme trade yapma seçeneğinin de ekleneceğini söyledi.

First Boulevard adlı dijital banka da pilot programa dahil olan ilk banka olurken, Visa konuyla ilgili bir banka bekleme listesi de oluşturdu.

Kripto paralar bankalara giriyor

Visa’nın daha önce birçok kripto para şirketiyle yaptığı çalışmalar biliniyor. Yaklaşık 35 kripto firmasının ‘kripto banka kartı’ çıkarmasında Visa’nın katkısı (ve ortaklığı) vardı ancak bu program ile kripto paralarla ilgili hizmetler bankalara ilk kez sunuluyor.

Geçen hafta Visa CEO’su Alfred Kelly de, çevrim içi bir yayında, sabit paraların küresel ticaret sistemine artık dahil olması gerektiğini belirtmiş ve “Bir dijital para birimi, bir dereceye kadar değişim aracı olarak kabul edilmişse, bizim onu kendi ağımıza eklemememiz için bir sebep olamaz” ifadesini kullanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl