Visa’nın CEO’su: Bitcoin’i bir ödeme sistemi oyuncusu olarak görmüyorum

Dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden Visa'nın CEO'su, Bitcoin'in gerçekten para olmadığını ve Visa'nın onunla ilgilenmeyeceğini söyledi.

CNBC‘ye konuşan dünyanın en büyük kredi kartı şirketlerinden Visa’nın CEO’su, Bitcoin‘in hakikaten para olmadığını ve Visa’nın onunla ilgilenmeyeceğini söyledi.

CEO Alfred Kelly, “Bitcoin’i bir ödeme sistemi oyuncusu olarak görmüyorum” dedi ve ekledi:

“Visa olarak biz, kripto para tabanlı işlemleri işlemeyeceğiz. Biz yalnızca itibari para tabanlı işlemleri işleyeceğiz.”

 

Dolar gibi itibari para birimleri, hükümetler tarafından yasal para olarak çıkarılır. Ama Investopedia’da da açıklandığı gibi herhangi bir fiziksel emtialar tarafından desteklenmiyorlar.

Bitcoin ise kimseye veya herhangi bir kuruluşa ait değil. Belirli algoritmaları çözmek için birbirleriyle yarışan dünyanın dört bir yanındaki güçlü bilgisayarlar tarafından “keşfedilirler” veya “çıkarılırlar.”

Şimdilik ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in kabulu oldukça sınırlı fakat fiyatlar arttıkça altın gibi değer saklama aracı olarak yaygın bir şekilde kullanılıyor.

‘Spekülatif bir emtia’

Kelly, sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bana göre Bitcoin bugün birilerinin yatırım yapabileceği bir emtia. Dürüst olmak gerekirse biraz spekülatif bir emtia.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl