Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin’in piyasa değeri, Visa’yı geçti

Bugün 25 bin doların üzerine çıkan Bitcoin, piyasa değeriyle de ödeme devi Visa'yı geride bıraktı.

bitcoin-visa

Bitcoin’in fiyatının bugün 25 bin doları geçmesiyle birlikte piyasa değeri de 460 milyar doları geride bıraktı. Kripto para, bu piyasa değeriyle, Visa’yı geçerek AssetDash’e göre, en büyük 11. varlık oldu.

Bitcoin, yine bir hafta sonunda yükselme eğiliminde. Son 5 haftada her Cumartesi gününü yükseliş ile kapatan kripto para, bu hafta da aynı eğilimi gösteriyor. 25 bin 22 doları gören Bitcoin, haberin yayına girdiği TSİ 10.30’da 24 bin 900 dolardan alıcı buluyor.

Piyasa değerine göre yapılan değerlendirmede, Bitcoin’in şu anda önünde ünlü borsacı Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i var. Bitcoin, 28 bin 600 dolara ulaşırsa Berkshire Hathaway’in 531 milyar dolarlık piyasa değerini de geride bırakarak dünyanın en büyük 10. varlığı olacak. Bu sıralamada, en tepede ise 2 milyar 243 milyon dolarlık piyasa değeriyle Apple yer alıyor.

Öte yandan piyasa değeriyle en büyük ikinci kripto para olan Ethereum ise şu anda listede 139. sırada. 71.5 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Ethereum da bu karşılaştırmada Spotify, GM, Baidu, Ferrari, BMW gibi şirketlerin önünde yer alıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl