Bitcoin girişimi, ödeme devi Visa ile çalışıyor

bitcoin-visa

Bitcoin girişimi Zap’ın kurucusu Jack Mallers, dün Zap’ın dünyadaki herkesin doğrudan banka transferi yoluyla ABD Doları ile Bitcoin almalarına imkan tanıyan Strike ürününün halka açık beta sürümüne geçiş yaptığını duyurdu.

Bir Lightning Network geliştiricisi de olan Mallers ayrıca CoinDesk’e yaptığı açıklamada Zap Inc.’nin Visa’nın Fast Track programına katıldığını açıkladı. Mallers, konu hakkında “Visa, Fast Track programı üyeleri ile çalışarak onların pazarda mümkün olan en verimli şekilde yer almalarına yardımcı olur ve onlara her adımda destek sağlar.” dedi. Ayrıca bu seneki an hedefin tüketici uygulaması kullanıcıları için bir Strike kart çıkarmak ve Visa Direct’i tüketici uygulamasına entegre etmek olduğunu söyledi.

Bu sene Visa, kripto para şirketleriyle yoğun olarak çalışıyor. Örneğin yakın zaman önce alışveriş ödülleri uygulaması Fold ve kripto para borsası Coinbase, Visa ile iş birliği yapıyor. Her iki şirket de kripto parayla ilişkili Visa kartları sunuyor. Fold aynı zamanda bir Fast Track üyesi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl