Kıdemli analist: Bitcoin’in bu volatiliteden kurtulması on yıllar alacak

eToro'nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, Bitcoin'in istikrarlı bir fiyat elde etmesinin on yıllar alabileceğini söyledi.

eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, Bitcoin‘in istikrarlı bir fiyat elde etmesinin on yıllar alabileceğini söyledi.

Express’e konuşan Greenspan, “Bitcoin’de volatilitenin yakında herhangi bir zamanda ortadan kalkacağını düşünmüyorum, özellikle hala çok miktarda Bitcoin sahibi olan ‘balinalar’ ya da büyük miktarda Bitcoin’i olan erkan Bitcoin yatırımcıları var. Bu muhtemelen kısa ve uzun vadede bir tehdit oluşturacak. Zamanla Bitcoin’in benimseme oranı daha fazla olduğunda ve piyasada daha fazla likidite gördüğünüzde bence istikrarlı bir fiyata sahip olabiliriz.” dedi.

Lider kripto para Bitcoin, geçtiğimiz yılın Aralık ayında 20 bin dolara ulaşarak tarihi zirvesini elde etti, ardından uzun süren ve bugüne kadar ulaşan bir ayı piyasasına girdi. Şu sıralarda 7300 dolardan işlem gören Bitcoin, 20 bin dolarla kıyaslandığında yüzde 60’ın üzerinde değer kaybetti.

Bazı uzmanlar, Bitcoin’in yaklaşık 6 aydır düşüşte olmasını 17 Aralık’ta piyasaya sürülen Bitcoin vadelileriyle ilişkilendiriyor. Bu teoriye göre, 17 Aralık’tan önce büyük miktarda Bitcoin stoklandı ve bu da fiyatın 20 bin dolara ulaşmasını sağladı. Ardından Bitcoin vadelilerinin piyasaya sürülmesiyle kısa pozisyonlar arttı ve Bitcoin, 6 aydır süren bir ayı piyasası dönemine girdi.

Hemen hemen aynı bakış açısını sunan bir başka teoriye göre ise Bitcoin’de kısa pozisyon alan ayıların gazı tükenmek üzere, bu da yakında ayı piyasasının son bulacağına işaret ediyor.

→ BITCOIN NEREYE KOŞUYOR? İŞTE KISA VADELİ OLASILIKLAR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl