Wall Street analistine ait endekse göre şimdi Bitcoin satın alma zamanı

Bir Wall Street analisti olan Thomas Lee tarafından yaratılan ve kripto para için kullanılan yeni bir "Sefalet Endeksi"ne göre şimdi Bitcoin satın alma zamanı.

Şimdi, bir Wall Street analisti olan Thomas Lee tarafından yaratılan ve kripto para için kullanılan yeni bir “Sefalet Endeksi”ne göre şimdi Bitcoin satın alma zamanı.

Fundstrat Global Advisors’un kurucu ortağı Lee, bir Cuma raporunda “Bitcoin Sefalet Endeksi ‘sefalet’ bölgesine indiğinde (27 altı) Bitcoin, en iyi 12 aylık performansı görür. Her yıl yaklaşık olarak bir sinyal üretilir.” ifadelerini kullandı.

Raporda, Bitcoin sefalet endeksinin 18.8 olduğu belirtildi -Eylül 2011’den beri en düşük seviye.

Bitcoin Sefalet Endeksi’nin 27’nin altına düşmesi sonrası Bitcoin’in performansı

Sefalet endeksi düşük olduğunda yatırımcılar satın alım yapmalı veya bunun tam tersi… 0’dan 100’e kadar olan bir ölçekte hesaplanan endeks, kazanan trader’ların sayısının dışındaki toplam ve volatilite gibi faktörleri dikkate alıyor.

Fundstrat’tan Lee, Bitcoin hakkında düzenli raporlar ve fiyat hedefleri yayınlayan en büyük Wall Street stratejisti. Lee, Fundstrat’ı kurmadan önce JPMorgan’ın şef stratejistlerinden biriydi.

Lee, raporunda son olarak “BMI, ‘sefalet’ seviyesinde olduğunda Bitcoin’in geri dönüşleri çok iyi oluyor.” notunu düştü.

Öte yandan ünlü analist, yıl ortası için Bitcoin fiyatının 20 bin, yıl sonu için ise 25 bin olacağını düşünüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl