Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

‘Wall Street Kurdu’ Jordan Belfort, Bitcoin konusunda yanıldığını kabul etti

belfortt

Wall Street Kurdu kitabının yazarı ve eski broker Jordan Belfort, Bitcoin konusunda yanıldığını ve 100 bin dolarlık bir fiyat beklediğini belirtti.

Belfort, 2017’deki büyük yükseliş hareketinden sonra uzun süreli ve sert bir ayı piyasasına giren Bitcoin için çöküş yorumları yapmıştı. Fikrini değiştirdiğini belirten ünlü yatırımcı en büyük kripto paranın 100 bin dolara ulaşmasını beklediğini söyledi.

Fortune Dergisi’ne açıklamalarda bulunan Belfort, Bitcoin’in regülasyonların altında ezileceğini, hükumetlerin de onu yasaklayacağını düşündüğünü ancak yanıldığını söyledi. O dönem Bitcoin’i, para aklamak için iyi bir yöntem olarak gördüğünü de belirten eski broker, en büyük kripto paranın artık bambaşka bir seviyede ve kurumsal yatırımcılar da dahil olmak üzere çok güçlü destekçileri olduğunu söyledi.

Bitcoin’in kıt arzı sayesinde hisse senetleri karşısında önemli bir avantajı olduğunu belirten motivasyon konuşmacısı, BTC’nin 100 bin dolarlık fiyata ulaşabileceği yorumunu yaptı.

2007’de yayınlanan “Wall Street’in Kurdu” ile tüm dünyada ünlenen ve kendisine de bu şekilde hitap edilmesini isteyen Belfort’un kitabı, 2013’te de ünlü aktör Leonardo di Caprio’nun başrolünü oynadığı bir filme dönüşmüştü.

Yatırımcılarını dolandırdığı gerekçesiyle suçlanan Belfort, 22 ay hapis yatmıştı. Şu anda motivasyon konuşmaları yapan ünlü broker’ın bir dönem konuşma başına 20 bin dolar aldığı iddia ediliyordu.

Mahkeme tarafından 110 milyon dolar da para cezasına çarptırılan Belfort, hala bu parayı ödüyor.

BtcTurk Youtube Kanalı’nda yayınlanan Uzmancoin ile Bitcoin ve Kriptopara Haberleri’nde bunun gibi önemli haberleri izleyebilirsiniz:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun