“Biz konuşurken Wall Street, Bitcoin’e köprüleri yapıyor”

Analist Mati Greenspan, Wall Street'in "yeni likidite"yi Bitcoin'e enjekte etmeye hazır olduğunu ve bunun da piyasanın zaten ihtiyacı olan şey olduğunu söyledi.

Etoro’da kıdemli bir piyasa analisti olarak görev yapan Mati Greenspan, Wall Street’in “yeni likidite”yi Bitcoin‘e enjekte etmeye hazır olduğunu ve bunun da piyasanın zaten ihtiyacı olan şey olduğunu söyledi.

Bloomberg’e bir röportaj veren Greenspan, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’in yanı sıra Bitcoin’i çevreleyen piyasa konuları ve pazarın karşılaştığı bazı sorunları ele aldı.

Greenspan, röportajda Wall Street’in piyasaya “katılmaya hazır” olduğunu belirtti ve “Onlar biz konuşurken köprüleri yapıyorlar. Boğa ya da ayı dolu olup olmayacaklarını bilmiyoruz. Ancak önemli olan bu piyasaya yeni bir likidite katmaya hazır olmaları.” dedi.

Greenspan ayrıca Bitcoin fiyatındaki dip seviyenin yeni bir şey olmadığını, yüzde cinsinden ve tarihsel olarak bu tür geri çekilmelerin daha önce görüldüğüne dikkat çekti. Nitekim, Greenspan’in dediği gibi Bitcoin fiyatı, 2013 yılında yüzde 70 oranında değer kaybetmiş ve ardından toparlanmıştı.

Etoro; Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin ve Ripple dahil olmak üzere geçen yıl yaklaşık yarım düzine kripto parayı desteklemeye başlayan küresel bir ticaret ve yatırım platformu olarak faaliyet gösteriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl