Derecelendirme şirketi, Bitcoin ve bazı altcoin’lerin notunu kırdı

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, son not güncellemesinde Bitcoin ve diğer bazı kripto paraların notunu indirirken NEO'yu yükseltti.

1370 0

Bir süredir Bitcoin ve diğer kripto paraları da kapsam alanına dahil eden derecelendirme şirketi Weiss Ratings, geçen hafta aralarında bir numaralı kripto para Bitcoin’in de olduğu bir dizi büyük kripto paranın derecesini düşürdü.

Şirket, Bitcoin notunu en son, devasa ralli sonrası görülen fiyat düşüşünün ardından Temmuz başlarında “A-” olarak belirtmişti. Hatta bir ara ilk “A” notunu alan kripto para olmuştu. Ağustos’ta B+’ya çekilen lider kripto para, şimdi B-‘ye düşürüldü.

Bununla birlikte Bitcoin’in potansiyel ödül notu da “iyi”den “zayıf”a çekilirken genel risk/ödül notu da C’den D+’ya indirildi.

Weiss Ratings’in güncel listesinde not indirimi yapılan tek kripto para Bitcoin değil. Bitcoin’in yanı sıra Binance Coin, Ripple, Monero ve IOTA’nın da notları C+’dan C’ye çekildi. Ayrıca Stellar C’den C-‘ye, EOS ise B-‘den C+’ya düşürüldü. Bu arada NEO’nun notu C’den C+’ya çıkarıldı.

Mevcut durumda derecelendirme şirketinin en yüksek notu verdiği ilk 10 kripto para şöyle:

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun