Bitcoin whitepaper’ı Apple bilgisayarlarından kaldırılacak

Apple'ın Mac bilgisayarlarında 2018'den bu yana yer aldığı bu ay başında keşfedilen Bitcoin Whitepaper'ı, yeni güncellemenin ardından bilgisayarlarda bulunmayacak.

Bitcoin whitepaper’ının dijital kopyasının 5 yıldan fazladır Apple’ın Macintosh bilgisayarlarında yer aldığının bu ay başında ortaya çıkmasının ardından Apple’dan karşı hamle geldi. Şirketin yeni güncellemede whitepaper’ı bilgisayarlardan kaldıracağı belirtildi.

AppleInsider’dan gelen bilgiye göre; MacOS Ventura’nın yakında çıkacak olan 13.4 sürümü dosyayı içermeyecek.

Bilindiği üzere PDF olarak görüntülenebilen dijital kopyayla birlikte aynı dosyada San Francisco’daki bir tabelanın da görüntüsü yer alıyordu. Uzmanlar bu tür dosyaların, geliştiriciler tarafından insanların bir gün fark etmesi için konulmadığını ve genelde deneme amaçlı bazı uygulamalarda kullanıldığını belirtiyorlar.

Aslında dijital kopya bu ay başında viral hale gelse de, 2020 yılında tasarımcı Joshua Dickens tarafından keşfedilmişti. Dickens konu hakkında bir “flood” yazmış olsa da bu durum, kamuoyundan çok fazla ilgi çekmemişti.

Teknoloji blog yazarı Andy Baio’nun blog yazısı ise whitepaper konusunun hem kripto medyasında hem de sosyal medyada yayılmasını sağlamıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl