Bitcoin whitepaper’ı Apple Mac bilgisayarlarından çıktı

Dünyanın en büyük şirketi olarak görülen Apple'ın MacBook bilgisayarlarında yaklaşık 5 senedir Bitcoin whitepaper'ının saklı olduğu ortaya çıktı. macOS yazılımlarının macOS 10.14 ve sonrasındaki versiyonlarında görülebilen whitepaper, belli bir kod yazılarak PDF olarak görüntülenebiliyor.

Satoshi Nakamoto’nun doğum günü olduğu düşünülen 5 Nisan gününde, bağımsız teknoloji blog yazarı Andy Baio, ilginç bir bilgiyi ortaya çıkardı. Baio, kendi blog sayfasından, “Bitcoin whitepaper’ı Mac bilgisayarlarının yeni versiyonlarında mevcut” başlıklı bir yazı paylaştı.

Baio, macOS Mojave güncellemesinin bulunduğu 2018’den bu yana üretilen Mac bilgisayarlarının hepsinde Bitcoin whitepaper’ının bulunduğunu belirtti.

Sadece kendi yazıcısını tamir etmeye çalışırken whitepaper’ı da bulduğunu belirten blogger, daha sonra belgenin 2018’den bu yana güncellemelerin hepsinde bulunduğunu gördüğünü söyledi.

Bitcoin Whitepaper’ı aşağıdaki kod yazılarak Mac bilgisayarlarında açılabiliyor.

open /System/Library/Image\ Capture/Devices/VirtualScanner.app/Contents/Resources/simpledoc.pdf

“Neden Bitcoin?”

Konuyla ilgili değerlendirmelerini de blog sayfasında yazan Baio, “Dünyada birçok dosya ve belge var. Burada neden Bitcoin whitepaper’ı seçilmiş? Belki de Apple’da bir Bitcoin maksimalisti çalışıyordur. Belge sadece 184 kb. Belki de yalnızca denemek için oraya konuldu. Test amaçlı, kullanışlı, hafif, çok sayfalı bir PDF olabilir. Son kullanıcının görmemesi için saklanmış olabilir” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl