Dünyaca ünlü tenisçi Serena Williams’tan Coinbase’e yatırım

Dünyaca ünlü tenisçi Serena Williams'ın ABD'nin lider kripto para borsası Coinbase'e yatırım yaptığı ortaya çıktı.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre dünyaca ünlü tenisçi Serena Williams, 2014 yılında kurduğu yatırım şirketi Serena Ventures ile sessiz sedasız ABD’nin önde gelen kripto para borsası Coinbase de dahil olmak üzere 30 şirkete yatırım yaptı.

Serena Ventures’ın resmi internet sitesine göre şirketin portföyündeki şirketlerin piyasa değeri 12 milyar doları aşıyor. İnternet sitesinde ayrıca fonun erken aşamadaki şirketlere odaklandığı belirtiliyor.

Olimpiyatlarda dört altın madalya kazanan Williams, Kadınlar Tenis Birliği (WTA) sıralamasında da sekiz kez teklerde ilk sıraya oturdu. Geçen yılın Ağustos ayında ünlü tenisçi Williams’ın net serveti yaklaşık 180 milyon dolar olarak hesaplanmıştı.

Williams’ın yatırım yaptığı Coinbase’in geçtiğimiz günlerde 2018 yılının tamamı için 520 milyon dolar kâr elde ettiği açıklanmıştı.

Öte yandan Reuters, kısa bir süre önce kripto para ve Blockchain girişimlerinde risk sermayesi yatırımlarının 2019’da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacağını bildirmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl