Bitcoin ile ödemişti: Uzay yolculuğu Tyler Winklevoss’a çok pahalıya patladı

Vaktiyle uzay yolculuğu bileti için 250 bin dolar değerinde 312.5 BTC ödeyen Tyler Winklevoss, bir başka "pizza" durumuyla karşı karşıya.

Kripto para borsası Gemini’nin kurucu ortağı ve Bitcoin yatırımcısı Tyler Winklevoss, 2014 yılının Ocak ayında uzay yolculuğu şirketi Virgin Galactic’ten bir bilet satın almıştı. Winklevoss, 250 bin dolara satılan bileti Bitcoin ile ödemişti. O gün 312.5 BTC ödeyen Winklevoss’a henüz gerçekleşmeyen uzay yolculuğu, bugünün fiyatları göz önüne alındığında 3 milyon dolara patladı.

Bu konu, Bitcoin cüzdanı Luno’nun haftalık raporunda masaya yatırıldı. Winklevoss bu işlemi yaptığında 1 BTC 800 dolar değerindeydi. Lider kripto paranın neredeyse 20,000 doları gördüğü 2017’de 6 milyon dolar olan uzay yolculuğu bileti, bugün 3.2 milyon dolar.

Winklevoss, yaptığı bu alışverişi kendisinin “Bitcoin pizza anı” olarak tanımlıyor. Bilindiği gibi, 2010 yılında iki pizza karşılığında bugünkü değeri 98 milyon dolar olan 10,000 BTC ödenmişti.

6 yılın ardından Virgin Galactic’in bu yıl içinde uzay seferlerine başlayacağı bildiriliyor. İlk seferin yolcuları arasında Virgin Grubu’nun kurucusu Richard Branson var. Toplam 600 kişi bilet aldı ve bunlar arasında Justin Bieber ile Leonardo DiCaprio gibi ünlüler de var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl