Winklevoss: Bitcoin, piyasa değeri 7 trilyona ulaşana kadar ederinin altında olacak

Winklevoss kardeşler, Bitcoin'in altının piyasa değeri olan 7 trilyon dolara ulaşana kadar ederinin altında olacağına inanıyor.

Bitcoin yatırımcısı ünlü Winklevoss İkizleri, Bitcoin’in 7 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşana kadar ederinin altında olacağına inanıyor.

Dolaşımdaki tüm Bitcoin’lerin yaklaşık yüzde 1’ini ellerinde bulundurdukları tahmin edilen Cameron ve Tyler Winklevoss, bu iddialarını Bitcoin’in altının piyasa değerini geride bırakacağı tezine dayandırıyorlar.

CNBC‘ye özel bir röportaj veren ikiliden Tyler Winklevoss, “Tezimiz Bitcoin’in altın 2.0 olduğu ve bu nedenle altının 7 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşana kadar gerçek değerinin altında bir varlık olacağıdır.” şeklinde konuştu.

Öte yandan Libra hakkında da konuşan Winklevoss, Facebook’un kripto parasını, kripto paraların geneli için çok olumlu bir gelişme olarak niteledi ve Libra duyurulmadan önce Facebook’la görüştüklerini açıkladı. İkizler, diğer büyük teknoloji şirketlerinin de kripto para projeleriyle ortaya çıkmalarını bekliyor. Tyler, “Her FANG şirketinin önümüzdeki iki yıl içinde bir tür kripto para projesi olacağını tahmin ediyoruz.” diyor. FANG şirketleri, Facebook, Amazon, Netflix ve Google’dan oluşuyor.

Bitcoin, TSİ 17.35 itibari ile 12,870 dolardan işlem görüyor. Winklevoss’ların öngördüğü 7 trilyon dolarlık bir piyasa değeri, dolaşımdaki mevcut Bitcoin miktarı dikkate alındığında Bitcoin başına 393,000 dolar gibi bir fiyat veriyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl