Winklevoss İkizler’e göre Bitcoin 340 bin dolara ulaşabilir

Bitcoin milyarderi Cameron Winklevoss, son fiyatı düşüşüne karşın iyimser tahmininden vazgeçmiş değil ve Bitcoin'in 340 bin dolara ulaşacağını öngörüyor.

Winklevoss İkizler olarak bilinen Cameron ve Tyler Winklevoss, tanesi 120$’a Bitcoin satın aldıkları günden bu yana ilk Bitcoin milyarderleri olarak tarihe geçtiler.

Bitcoin’i sık sık altına karşılaştıran İkizler, dijital varlığın sarı metale olan ilgiyi azaltacağını öngörüyorlardı ve Cameron Winklevoss, Bitcoin‘deki son fiyatı düşüşüne karşın bu iyimser tahmininden vazgeçmedi.

Geçtiğimiz Çarşamba günü CNBC sponsorluğundaki bir zirvede konuşma yapan Winklevoss, “Biz Bitcoin’in altını sekteye uğratacağını düşünüyoruz. Para özelliklerine baktığımızda daha iyi bir altın olduğu görüşündeyiz. Bitcoin’in kaynağı sabittir, bu da kıt olmasından daha iyidir. Altına göre daha taşınabilir, değiştirilebilir, bölünebilir ve dayanıklı.” ifadelerini kullandı.

Cameron Winklevoss

Winklevoss, bu değerlendirmeye dayanarak Bitcoin’in şu anda 7 trilyon dolar değerinde olan altın piyasasına benzer bir kapitalizasyona sahip olabileceğini söyledi. Winklevoss’un tahminine göre Bitcoin, potansiyel olarak 6 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabilir ve bu da bir Bitcoin’in 340 bin dolar olmasıyla sonuçlanabilir.

Winklevoss Capital kurucusu elbette bu değişimin bir gecede yaşanmayacağını ancak önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde meyvelerini verebileceğini dile getirdiler.

Winklevoss, ayrıca Bitcoin’deki son fiyat düzeltmesinin çekici bir satın alma fırsatı getirdiğini söyledi.

‘Eleştiriler, yalnızca bir hayal gücü yetmezliği’

Cameron’ın kardeşi Tyler, Cameron’un Bitcoin’in altını sekteye uğratacağına dair değerlendirmesine katıldı ve “Bitcoin’e yönelik eleştirilerin bir hayal gücü yetmezliği olduğunu biliyorsunuz” dedi.

Öte yandan Winklevoss İkizleri, daha önce yaptıkları başka bir açıklamada, Bitcoin’in fiyatı 380 bin doları bulsa bile satmayacaklarını söylemişlerdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl