Willy Woo: Bitcoin hala ayı piyasasının ortasında

Ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, lider kripto paranın hala ayı piyasasının ortasında olduğunu ileri sürdü.

Ünlü Bitcoin analisti Willy Woo, Bitcoin’in hala düşüş eğiliminde olduğunu savundu. Bu, satış döneminin sona erdiğine inanan bazı uzmanların görüşleriyle çelişiyor.

Piyasa davranışı ve spekülatörleri

2018 Ocak ayından beri, Kripto para borsası ve Bitcoin genel olarak önemli bir düşüş eğiliminde. En büyük kripto para birimi yılbaşından bu yana değerinin %65’inden fazlasını kaybetti ve piyasa değeri, 297 milyar dolardan 112 milyar dolara düştü.

Düşüş trendine başlamadan önce, Bitcoin daha önce görülmemiş bir boğa yolculuğu geçirdi. Fiyatı 4 aylık bir zaman diliminde 3,500 dolardan 20,000 doların üstüne çıkmayı başardı. Piyasa kapitalizasyonundaki büyümeden büyük ölçüde sorumlu olan bu hareket, piyasa yeni para akını yaşattı.

Boğa koşusu sırasında kripto-para piyasasına yatırım yapan pek çok spekülatör, olası kayıpları hesaba katarak paralarını çektiler. Ancak diğerleri iyileşme beklentisiyle pozisyonlarını korumaya devam ettiler.

Çelişen görüşler

Kripto para yatırım şirketi Galaxy Digital Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, yakın zaman önce bir tweet’le kripto para fiyatlarının dibe vurduğunu söylemişti.Novogratz, ayrıca ABD Doları’na karşı işlem gören en büyük kripto paraların performansını ölçmek için oluşturulan Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi’nin (BGCI) “geçen yılki büyük ralliye/balona yol açan ivme noktasına yeniden dokunduğunu” ifade etmişti.

Novogratz, mevcut düşüş trendinin son bulduğunu söyleyen tek kişi değil. Buna benzer çağrılar, tekrar eden yeni düşük seviyelerle defalarca ihlal edildi.

Woo tarafından paylaşılan son gönderi, Bitcoin’in sürekli düşüş eğilimi ya da en azından yatay momentumun kripto paranın tarihsel davranışına dayandığı vurgulanıyor.

Woo şöyle diyor:

“Bitcoin tarihi boyunca sadece üç ayı piyasası gördü. Biz şu an üçüncüsündeyiz. Ayı piyasasının sonuna geldiğimizi belirlemek için kullanabileceğimiz bir sinyal, fiyatın 200 günlük hareketli ortalamanın üstüne çıkmasıdır.”

Woo, iddiasını en sevdiği gösterge olarak nitelendirdiği Bitcoin NVT Ratio’yu kullanarak devam ettirdi. Ayı piyasalarında NVT zirvelerinin, ayının sonunu gösteren öncü bir gösterge olduğunu belirtti. Woo’ya göre, NVT, henüz tamamlanmamış bir durum olan sonraki birikim aşamasından önce normal aralığına geri döner.

Bitcoin ve altcoin piyasası şu anda küresel alanda en yakından takip edilenlerden. Bitcoin ve kripto paranın ne olacağı konusunda farklı görüşler olsa da, bazıları sürekli bir yükseliş trendinde ısrar ediyor. Bu durumda ana belirsizlik, bu yükselişin ne zaman başlayacağıyla ilgili.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl