Willy Woo: Bitcoin bir başka üstel çıkışa ilerliyor

Tanınan kripto para analisti ve istatistikçi Willy Woo, Bitcoin'de bir başka boğa koşusunun yakın olduğunu iddia ediyor.

bitcoin

Kripto para analisti Willy Woo, Bitcoin‘in sıradaki üstel boğa koşusuna başlamaya hazır olduğunu söylüyor.

Woo, Twitter’da birçok defa paylaşılan ve viral olan iddiasında, 132 bin takipçisine en büyük kripto paranın Kovid-19 partiyi dağıtana kadar bir boğa koşusuna hazırlandığını söyledi. Bununla beraber analistin yeni modeli, Temmuz ayında bir başka boğa koşusunun başlayabileceğini gösteriyor. Woo, aşağıda yer alan grafikle beraber “Bu model, bir başka boğa koşusuna yakın olduğumuzu gösteriyor. Belki bir ay içinde gerçekleşebilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Twitter

Woo, salgın nedeniyle oluşan boğa piyasası gecikmesini Bitcoin için iyi bir şey olarak görüyor. Analist, uzun taban oluşum sürecinin en büyük kripto parada daha yüksek zirveleri beraberinde getireceğini ileri sürüyor.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde kripto para veri şirketi CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju da Bitcoin’de ralli için Temmuz ortasını işaret etmişti. Ju, Bitcoin’de yükselişlerin genelde balinaların borsadan para çekme işlemlerinin zirve yapmasından 4 ay sonra görüldüğünü, bunun da Temmuz ayına denk geldiğini söylüyor.

Bugünlerde salgında ikinci dalga endişesi ile geleneksel piyasalarda bir düşüş korkusu var. ABD’nin Florida ve Atlanta gibi eyaletlerinde hâlâ günlük vaka sayılarında yeni rekorlar geliyor. Bitcoin’deki dünkü geri çekilmenin, rekor vakalarla ilişkili olabileceği değerlendiriliyor. Salgında endişelerin büyümesi, Bitcoin’de sert bir düşüşe de yol açabilir. Piyasa değeri ile en büyük kripto para, haberin yayına girdiği dakikalarda 9050 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl