Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Apple’ın kurucu ortağı Wozniak’tan Bitcoin itirafı

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’le henüz ilk birkaç yılındayken ilgilendiğini açıkladı. Wozniak, Bitcoin’i henüz 70 Dolar’a satılırken keşfettiğini ve o dönem almayı düşündüğünü, en sonunda 700 Dolar olunca satın aldığını ifade etti. Miami’de düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Wozniak, Blockchain teknolojisinin temel özellikleri olan güvenlik ve izlenebilirlik konularına değindi. Wozniak ayrıca, Bitcoin ile yatırımcı olarak değil, bir teknoloji meraklısı olarak ilgilenmeye başladığını belirterek şunları söyledi: ‘Bitcoin, 70 Dolar’ken de satın almayı düşündüm ama…’ “Bir süre önce Bitcoin ile ilgilendiğimi...

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, Bitcoin’le henüz ilk birkaç yılındayken ilgilendiğini açıkladı. Wozniak, Bitcoin’i henüz 70 Dolar’a satılırken keşfettiğini ve o dönem almayı düşündüğünü, en sonunda 700 Dolar olunca satın aldığını ifade etti.

Miami’de düzenlenen bir konferansta konuşma yapan Wozniak, Blockchain teknolojisinin temel özellikleri olan güvenlik ve izlenebilirlik konularına değindi. Wozniak ayrıca, Bitcoin ile yatırımcı olarak değil, bir teknoloji meraklısı olarak ilgilenmeye başladığını belirterek şunları söyledi:

‘Bitcoin, 70 Dolar’ken de satın almayı düşündüm ama…’

“Bir süre önce Bitcoin ile ilgilendiğimi hatırlıyorum. O zaman 70 Dolar değerindeydi. Satın almayı düşündüm ama satın alabilmek için belirli bir bankada kişisel bir hesabınızı kullanmanız gerekiyordu ve bü yüzden vazgeçtim, almadım. Ancak sonra 700 Dolar civarına ulaştığında aldım ve ben aldıktan sonra 350 Dolar’a düştü. Aman tanrım. Yatırım amacıyla almamıştım tabii ki. Sadece nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışıyordum.”

Wozniak’a bu konuşması sırasında Bitcoin’in o günden bu yana tam 4 kat arttığı ve 3 bin Dolar olduğu hatırlatılınca şunu söyledi:

“Ben sadece nasıl bir şey olduğunu ve bununla nasıl bir şeyler alıp satabileceğimi öğrenmek için ilgileniyordum. O yüzden umursamadım (Aşağı inince, ama sonra tekrar çıktı) ve şimdi yükselmeye devam ediyor. (Gülüyor)”

Bitcoin, 2017 yılının ilk gününe 1000$’lık bir değerle girdi. Altı ay sonra 3000$’ın üzerine çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl