Weiss Ratings: XRP, Bitcoin’i alt edecek

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, XRP gibi ödeme ağlarının ilerleyen dönemde Bitcoin'i geride bırakmasını beklediklerini ileri sürdü.

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, XRP gibi ödeme ağlarının ilerleyen yıllarda piyasa kapitalizasyonu bakımından Bitcoin’i geride bırakacağını öngördüklerini açıkladı.

Şirket konuyla ilgili olarak “Ödeme ağları değer depolarından daha yüksek bir değere sahip olma eğilimindedir. Bundan dolayı XRP gibi ödeme ağlarının önümüzdeki yıllarda piyasa kapitalizasyonu açısından Bitcoin’i geçmesini bekliyoruz.” dedi.

Son verilere göre XRP’nin piyasa kapitalizasyonu 15 milyar doların biraz üzerinde. Bitcoin’in piyasa kapitalizasyonu ise yaklaşık 71 milyar dolar. Bu koşullarda XRP’nin Bitcoin’i geride bırakması için 5 kat değer kazanması gerekiyor.

Öte yandan Weiss Ratings, “Şimdiye kadar bu kripto para rallisinde iki flippening (piyasa kapitalizasyonu bakımından rakip iki kripto paradan birinin diğerini geçmesi) gördük: ETH, XRP’yi geçti ve NEO, ETC’yi geçti. Önemsiz projeler daha değerli projeleri geçtikçe daha fazlasını göreceğiz.” açıklamasını yaptı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl