Forbes’a yazan analist: Bitcoin yakında güçlü bir hareket yapabilir

Clarity Financial analisti Jesse Colombo, Forbes‘taki makalesinde Bitcoin‘in yakında güçlü bir hareket yapabileceğini ifade etti. Colombo’nun lider kripto parayla ilgili analizi şu şekilde: 2017’deki patalamadan sonra Bitcoin ve diğer kripto paralar 2018’de hiç hızlı bir hareket göstermedi. Bitcoin’in volatilitesi, azalan üçgen modelinde ince bir noktaya sıkıştığından dolayı önemli ölçüde geriledi. İronik olarak finansal piyasalarda alışılmadık derecede düşük volatilite genellikle güçlü ve volatil hareketlerden önce ortaya çıkar. Buna “fırtına öncesi sessizlik” denebilir. Bitcoin, sonunda bu modeli ikna edici bir şekilde kırdığında...

Clarity Financial analisti Jesse Colombo, Forbes‘taki makalesinde Bitcoin‘in yakında güçlü bir hareket yapabileceğini ifade etti.

Colombo’nun lider kripto parayla ilgili analizi şu şekilde:

2017’deki patalamadan sonra Bitcoin ve diğer kripto paralar 2018’de hiç hızlı bir hareket göstermedi. Bitcoin’in volatilitesi, azalan üçgen modelinde ince bir noktaya sıkıştığından dolayı önemli ölçüde geriledi. İronik olarak finansal piyasalarda alışılmadık derecede düşük volatilite genellikle güçlü ve volatil hareketlerden önce ortaya çıkar. Buna “fırtına öncesi sessizlik” denebilir. Bitcoin, sonunda bu modeli ikna edici bir şekilde kırdığında devamında önemli bir hamlenin meydana gelmesi muhtemel.

Aşağıdaki grafiğe göre Bitcoin’de Şubat/Mart ayından beri azalan bir üçgen modeli oluşuyor. 6,000 dolar bu noktada temel destek seviyesi. Azalan üçgenler ayı modelleridir, bu nedenle buradan aşağı yönlü bir kırılım ihimali yüksektir fakat yukarı yönlü bir kırılma fikrine de açık olmak önemlidir. Ayrıca Bitcoin’in başlangıçta tek bir yöne doğru kırılma yaparken zıt yönde ilerlemeye başladığı head-fake hareketi riskine de dikkat edin.

Günlük Bitcoin grafiği

Haftalık Bitcoin grafiği bu azalan üçgen modelini biraz daha iyi gösterir:

Haftalık Bitcoin grafiği

Bitcoin’in volatilitesi, Bollinger BandWith’e göre alışılmadık derece düşük seviyelerde, bu da yakında büyük bir hareketin ortaya çıkacağını doğruluyor:

Volatilite yaklaşıyor mu?

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl