Davos’ta yankılanan sözler: Bitcoin’in değeri sıfırlanacak

Davos'ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu'ndaki bir panelde konuşan BCG Digital Ventures'ın kurucusu Jeff Schumacher, Bitcoin'in fiyatının sıfıra düşeceğini iddia etti.

Heyecanlı tartışmalar bu yılki Dünya Ekonomik Forumu sırasında karlarla kaplı Davos kasabasını ısıtıyor. Bank of England’ın kıdemli danışmanı, dün kripto paraların değersiz olduğunu söylemişti. Bugün yatırım şirketi BCG Digital Ventures’ın kurucusu Jeff Schumacher, Bitcoin’in fiyatının sıfıra düşeceğini öne sürdü.

CNBC panelinde konuşan Schumacher, Bitcoin’in hiçbir değeri olmadığına inandığını ve para birimi olarak faydasız olduğunu söyledi. BCG’nin kurucusu, Bitcoin‘den ziyade Blockchain teknolojisine daha fazla ilgi duyuyor.

Schumacher’le birlikte panelistler arasında Ripple’ın Brad Garlinghouse’ı, Silver Lake Partners’ın kurucu ortağı Glenn Hutchins ve 500 Startups partneri Edith Yeung bulunuyordu. Blockchain teknolojisinin geleceğini tartışlar.

Tüm panelistler, Blockchain teknolojisinin uygulamaların ve finansın geleceğini değiştireceği konusunda fikir birliğindeydi.

Bununla birlikte Schumacher, Bitcoin’in hiçbir içsel değeri olmadığı konusunda ısrarcıydı:

“Sıfıra gideceğine inanıyorum. Bence harika bir teknoloji ama bir para birimi olduğuna inanmıyorum. Hiçbir şeye dayanmıyor.”

Öte yandan Silver Lake Partners’ın kurucu ortağı Glenn Hutchins, Bitcoin’in rolünün bir para biriminden ziyade bir değer deposu olduğunu savunuyor. Hutchins, ayrıca ana endişesinin Bitcoin’in fiyatı olmadığını, Blockchain teknolojisinin gelişimi olduğunu söyledi.

Bir diğer panelist Edith Yeung ise Blockchain’in benimsenmesinin en hızlı şekilde ödemeler alanında olacağını, bunun özellikle Asya’da gerçekleşeceğini ileri sürdü.

Son olarak Ripple’ın kurucularından Brad Garlinghouse, Blockchain teknolojisinin yaklaşık 5 yıl içinde yaygın bir biçimde kullanılmasını beklediğini söylerken Schumacher ‘3 yıl’ dedi.

Haber: CCN

→ BINANCE’DEN OTC HAMLESİ: MİNİMUM İŞLEM 20 BTC

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl