Büyük kâbus: Yanlışlıkla 20,000 dolardan Bitcoin aldı

Bir kripto para yatırımcısı, önceki gün 3,500 dolar olan Bitcoin'i bir kripto para borsası aracılığıyla yanlışlıkla 20,000 dolar seviyesinden satın aldı.

Her kripto para yatırımcısının belki de en kötü kâbusu, yanlışlıkla yüksek bir fiyattan Bitcoin satın alan bir Brezilyalı yatırımcı için gerçekleşti.

Brezilyalı, girdiği büyük miktarlı emirle 10,000, 16,000 ve 19,400 dolardaki tüm satış emirlerini temizledi. Yatırımcı, 19,400 dolar seviyesinden 340 Brezilya Reali, yani yaklaşık 91 dolara 0.0047 BTC satın aldı. O sıralarda satın aldığı miktar, diğer borsalarda 15 dolar bile etmiyordu, yani 1 tam Bitcoin alacak olsaydı 19,400 doların üzerinde bir bedel ödeyecekti.

Brezilyalı yatırımcı, satın alımı Brezilya’da orta ölçekli yerel bir borsa olan TemBTC üzerinden yaptı.

Yerel haber organı Portal do Bitcoin’e göre yaşananlar için olası bir açıklama yatırımcının platformun yetersiz emir defterini temizleyen büyük bir piyasa emri vermesiydi.

TemBTC’nin kurucusu Renato Abreu, emirlerin büyük olasılıkla büyük bir piyasa emri giren, işleyiş konusunda az bilgi sahibi bir kişiden geldiğini söyledi. Yatırımcı, aynı zamanda 2017’nin Aralık ayında Brezilya sınırları içerisinde 18,900 dolar olan Bitcoin için tüm zamanların en yüksek fiyatını ödemiş oldu.

Brezilyalı kripto para borsası, yakın zaman önce Birezilya’da kripto parayla ilgili platformları kontrol eden bir grup tarafından satın alındı. Satın alımın ardından işlem hacmi, günde 1 BTC’den 100 BTC’ye, yüzde 10,000 arttı.

Hatta bir noktada TemBTC’nin günlük işlem hacminin 2,000 BTC’ye de ulaştığı bildiriliyor. Abreu’ya göre borsanın hacmindeki roketlenme, büyük oyuncuların TemBTC’ye kaydolmasıyla ilgili.

Haber: CCN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

4 comments

 1. haydar Cevapla

  kemalizm sen kullanmış olduğun ismin açıklamasını biliyormusun önce onu bilelim de ondan sonra
  kim gerizekalı ona karar veririr.

 2. Hasan ak Cevapla

  Olan biten yok, 91 dolarlik alim yapmis, aldigi bitcoin miktari 0,0047 btc, simdi satsa 16,45 dolar ediyor. Yani adamin zarari hepi topu 75 dolar…

  Kripto paralar bir gun ise yarayacak ama su an cok spekulatif. Yani habere bak, birisi 15tl kurdan 100 dolar alsa haber olur muydu? Yada en fazla vay salak vay der gecerdik.

  Aynisi..

 3. kralmanya Cevapla

  Birader koskoca akbank da zaten geri zekalı koskoca amerika zaten geri zekalı ki kripto parayla ödemeler alınıp gönderiliyor. Bilip bilmeden yorum yapmanızı geçtim de hakaret bari etmeyin, yani illa anlamadığı şey için kötü yorumun yanında hakaret küfür etme huyu bi bizim millete has.
  Ne biliyorsan anlat da kripto sana göre niye saçmaymış öğrenelim,
  kriptonun amacını internette araştır öyle gel. Kağıt para taşıma esasıyla her zaman maliyet ve aynı şekilde zamandan zarardır. İlk özelliği bunu yıkmasıdır kriptonun, piyasada geçmeye başladığında ne diyeceksin,

 4. Kemalizm Cevapla

  Halen bitcoinden medet uman geri zekalılar var. İyi olmuş