ABD Temsilciler Meclisi’nde Bitcoin’i yasaklayacak yasa çağrısı

Bir kongre üyesi, dün ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi'ndeki oturum sırasında kripto paraları yasaklayacak bir yasa tasarısı hazırlama çağrısı yaptı.

Kongre Üyesi Bradley Sherman, ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki dünkü oturumda kripto paraları yasa dışı ilan eden bir yasa tasarısı önerisinde bulundu.

Kaliforniyalı Kongra Üyesi, yasağın gerekli olduğunu, çünkü kripto paraların ABD Doları’nın kuyusunu kazdığını ve yalnızca kara para aklama, uyuşturucu ticareti ve vergi kaçakçılığı gibi suç faaliyetleri için yararlı olduğunu söyledi.

Sherman, “Amerikalıların kripto para almalarını yasaklayacak bir yasa tasarı hazırlama konusunda benimle birlikte olacak meslektaşlar arıyorum… kısmen uluslararası gücümüzün çok büyük bir kısmının doların uluslararası finans ve işlemlerin standart birimi olması gerçeğinden gelmesi nedeniyle.” şeklinde konuştu.

Ardından “Kripto para destekçilerinin amacı, bu gücü bizden almak ve örneğin İran üzerindeki en önemli yaptırımların anlamsız kalacağı bir konuma sokmaktır” diyen Sherman, sözlerinin devamında “Kripto paranın amacı, sadece Amerika Birleşik Devletleri’ni ve hukuk devletini güçsüz kılmaya yardımcı olmaktır.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Sherman, kripto para birimlerinin suç faaliyetinde kullanımındaki “ani artış”tan endişeli olduğunu belirtti ve Filistinli Hamas örgütünün ABD’nin ekonomik yaptırımlarının bir sonucu olarak finansal izolasyondan dolayı Bitcoin bağışları istemesine dikkat çekti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. mmm Cevapla

    bu dediği suçları ülkelerin fertleri kendi paralarıyla daha rahat işlediklerinden insanlar bicoinden çok daha önce bu suçları nasıl işleyeceklerini kendi para birimleri ile öğrenmişler . bu durumda kendi para birimlerini yasaklasınlar. anlaşılan bitcoinle zor işleniyorki yasaklayın diyenler çıkıyor. tavsiyem yine kendi para brimlerini kullansınlar. işleri kolaylaşır.ona buna suç atmasınlar . hırsızlık yapacak adama makine gerekmez gider eliylede çalar