Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu dev şirkette çalışanların Bitcoin sahibi olması yasak

Mahkeme, İskandinavya'nın en büyük bankası Nordea'nın çalışanlarına Bitcoin sahibi olmayı yasaklama kararını destekledi.

Bloomberg’ün bildirdiğine göre, Danimarka’da bir mahkeme, İskandinavya’daki en büyük banka olan Nordea Bank’ın çalışanlarına kişisel zamanlarında bile Bitcoin ve diğer kripto paralara yatırım yapmalarını yasaklamakta özgür olduğuna karar verdi. Mahkemeye göre, kripto para ile ilgili riskler böyle bir yasağı haklı çıkarıyor.

Nordea, 2018 yılının Ocak ayında çalışanlarına kripto para sahibi olmayı yasaklayacağını bildirmişti. Bildiride, kripto para piyasasının regüle edilmediği ve kara para aklama da dahil olmak üzere suç faaliyetleriyle bağlantılı olduğu, bu nedenle kripto para yatırımının çok yüksek risk taşıdığı vurgulanarak çalışanların Nordea ve müşterilerinin itibarlarına zarar verebileceği ifade edilmişti. O sırada çalışanlara 28 Şubat’a kadar süre tanınmıştı.

Bu kararın ardından ülkenin bir finans sektörü çalışanları birliği, yasağın çalışanların kişisel yaşamlarına müdahale olduğunu savunarak Nordea’ya karşı dava açmıştı. Söz konusu dava, Nordea lehine sonuçlandı.

Nordea’nın yaklaşık 31,500 çalışanı bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl