Bitcoin’de yaşam belirtileri: Kritik direnç geçildi

Yaklaşık iki haftadır çok dar bir aralıkta işlem gören Bitcoin, bugün biraz hareket kazandı. En büyük kripto para, Haziran ayının başlarına kadar uzanan alçalan üçgenin üst bandını da geçti.

Bitcoin fiyatında bir süredir devam eden hareketsizlik dönemi, yerini volatiliteye bırakıyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, bugün sabah saatlerinde 9150 dolar seviyelerinden 9380 dolar seviyelerine kadar bir çıkış yakaladı. Burada bir miktar satış gelirken fiyat, haberin yayına girdiği dakikalarda 9320 dolarda.

Bitcoin, özellikle 9 Temmuz’dan beri çok dar bir aralıkta işlem görüyordu. Kripto para, o günden bugüne hep 9100 – 9300 aralığında alınıp satıldı. Bu aralıktan çıkış bugün gelen hareketle mümkün oldu.

Bitcoin’in yaklaşık 200 dolarlık sıçraması, aynı zamanda Haziran ayının başlarına kadar uzanan azalan üçgenin üst bandının kırılmasını sağladı. Bitcoin’in bu seviyelerde tutunması, ilk önce 9500’ü ve ardından 10000 dolara doğru bir yolculuğu beraberinde getirebilir.

Bitcoin’in yükselişi, geleneksel piyasalardaki genel olumlu havayı takip ediyor.

Oxford Üniversitesi’nden dün yapılan açıklamada, üniversite tarafından geliştirilen koronavirüs aşısının insan üzerindeki denemelerinin ilk sonuçlarının aşının güvenli olduğu ve bağışıklık sistemini virüse karşı eğitebileceğine işaret ettiği bildirilmişti.

Piyasalar aşı ile ilgili bu gelişmeyi olumlu karşılarken ons altın 1824 dolara, S&P 500 endeksi 3258’e çıktı. Endeks, koronavirüs salgını patlak vermeden önce, Mart ayında kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık 40 puan altında seyrediyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl