Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Fiyat yükselince Bitcoin’leriyle 840 bin dolara yat satın aldı

Bitcoin fiyatındaki yükselişin ortasında bir kişi, bedelin yarısının Bitcoin ile ödendiği lüks bir yat satın aldı.

Lüks yaşam tarzı blogu Robb Report, yakın zamanda Florida’da 16 metrelik bir Lagoon marka yatın satın alımında Bitcoin kullanıldığını bildirdi.

Habere göre alıcı, 840 bin dolarlık yatın bedelinin yarısının Bitcoin ile ödedi ve diğer yarısının ödemesi ise ABD Doları ile yapıldı. İşlem, Florida merkezli önde gelen bir aracılık şirketi olan Denison Yatching ile yapıldı. Şirketin başkanı Bob Denison, çoğu lüks yat satıcısının bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’e çok az ilgisinin olduğunu veya hiç olmadığını söyledi.

Denison, “Bence kripto para kabulü konusunda çaba gösteren tek şirket biziz. Alım satım departmanımız bu konuda eğitimli.” dedi.

Denison, varlığın nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için de ofise dokuz Bitcoin madencilik cihazı kurduklarını belirtiyor. Şirket ayrıca banka veya kredi kartlaryla kripto para satın alma imkanı sağlayan bir satıcı hesabı da açtı.

Henüz lüks yatlar olmasa da lüks otomobil markalarından biri olan Lamborghini, Bitcoin dünyasında bir sembol halini aldı. Bu sembol, bugüne kadar doğru zamanda yaptıkları Bitcoin yatırımlarından servet elde eden birçok yatırımcının Lamborghini almasıyla oluştu. Hatta piyasada yaygın olarak kullanılan “When Lambo?”, yani “Lambo Ne Zaman?” şeklinde bir ifade bile ortaya çıktı. Bu ifade, Bitcoin fiyatının ne zaman bir Lamborghini alabilecek kadar yükseleceğini veya ne zaman Bitcoin’den bu seviyeye gelebilecek kadar kâr elde edileceği sorusuyla aynı anlamı taşıyor. Ayrıca, Bitcoin fiyatını Lamborghini’ye göre gösteren birkaç site bile var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl