Küresel yatırım bankasından müşterilerine Bitcoin halving çağrısı

Küresel yatırım bankası Jefferies Group, bu ay gerçekleşecek olan blok ödülü yarılanması öncesinde yatırımcılarına Bitcoin satın almaları tavsiyesinde bulundu.

Yönetimi altında yaklaşık 50 milyar dolarlık varlık bulunan küresel yatırım bankası Jefferies Group, 30 Nisan’da gönderilen bir notta, yatırımcılarına yarılanma öncesinde Bitcoin satın almalarını önerdi.

The Block’un bildirdiğine göre, şirketin küresel hisse senedi stratejisi başkanı Chris Wood, ilgili notta, “Yarılanma, 2012 ve 2015’teki blok ödülü yarılanmalarından sonra olduğu gibi Bitcoin’e talebin artmaya devam edeceği varsayılırsa fiyatta yukarı yönlü baskıyı artırmalı.” ifadelerini kullandı.

Dahası Wood, Bitcoin’in bir yatırım portföyünde çeşitlendirme kaynağı olarak kullanılması gerektiğini düşünüyor ve şöyle diyor:

“Bitcoin, merkezi olmayan doğasından ötürü, altın gibi, portföylerde bir çeşitlendirme kaynağı olarak kullanılmalıdır. Bu özellik, sabit arz ile birleştiğinde onu merkez bankası tarafından manipüle edilen itibari paraya karşı bir hedge yapar.”

Beklenen blok ödülü yarılanması, bu ay gerçekleşecek. Şu anda madencilere verilen 12.5 BTC’lik ödül, 6.25 BTC’ye düşürülecek. Mevcut durumda günde 1800 BTC üretiliyor. Yarılanma sonrası bu miktar 900’e gerileyecek ve bu, yeni üretilen BTC’lerden kaynaklanan satış baskısının yarı yarıya azalması anlamını taşıyor.

Bitcoin, halving’e 45 gün kala önemli bir yükseliş gösterdi. En büyük kripto para, 23 Mart’tan beri yüzde 33 değer kazandı. Uzmancoin Bitcoin halving sayacına göre, yarılanmaya yaklaşık olarak 11 gün kaldı.


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, Yazarın kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl