35 milyar dolarlık TD Ameritrade’den yeni bir kripto para borsasına yatırım

35 milyar dolarlık TD Ameritrade, yeni oluşturulacak ErisX ismindeki bir kripto para borsasına yatırım yaptığını duyurdu.

35 milyar dolarlık piyasa değerine sahip borsa komisyoncusu TD Ameritrade, resmi internet sitesinde yayınlanan bir basın bültenine göre yeni kripto para borsası ErisX’e destek verdiğini açıkladı.

Şu anda 11 milyon müşteriye yatırım hizmetleri veren TD Ameritrade, anlaşmanın detaylarını açıklamadı. Bununla birlikte Bloomberg’e göre yatırım şirketi DRW Holdings ile yüksek frekanslı trader Virtu Financial de yatırımlara katılıyor.

Borsanın 2019’un başlarında vadeli işlem sözleşmeleriyle birlikte kripto paraların doğrudan satışına başlaması bekleniyor. Borsa ilk etapta Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin’de hizmet verecek.

TD Ameritrade’in vadeli işlem ve döviz ticareti başkanı olan J.B. Mackenzie, Wall Street Journal’a şirketinin kripto para birimini yatırımcıların regüle edilmiş bir alanda rahat hissettikleri bir şeye dönüştürmek istediklerini söyledi.

TD Ameritrade’in ticaret ve eğitim müdürü Steve Quirk ise müşterilerinin kripto para alım satımına ilgi duyduklarını belirterek şöyle dedi:

“Bireysel müşterilerimiz dijital para ürünlerine geleneksel sermaye piyasalarında olduğu gibi yasal, regüle edilmiş ve şeffaf bir borsa yoluyla erişmek ve ticaret yapmak istiyor.”

Kaynak: CoinTelegraph

→ POLONIEX KAPATILMA TEHDİDİNE KARŞI TEDBİR ALDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl