Bu araştırma, Bitcoin’in ani bir yatırımcı akını ile karşılaşabileceğini gösteriyor

Kripto para varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments tarafından gerçekleştirilen son araştırma, en büyük kripto para Bitcoin'in ani bir yatırımcı dalgası ile karşılaşma konusunda önemli bir potansiyel taşıdığını ortaya koydu.

Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, piyasaya gelecek bir sonraki yatırımcı dalgasını hevesle bekliyorlar. Bu dalganın, fiyat 10,000 doların üzerine çıktığında gelmesi bekleniyordu fakat gerçekleşmedi. Küçük bir kıpırdanma olsa da beklentilerin çok uzağındaydı.

2017 yılının sonlarında görülene benzer bir dalganın tekrar gelip gelmeyeceği veya ne zaman geleceği merak edilirken kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments tarafından gerçekleştirilen yeni bir araştırma, Bitcoin’in ani bir yatırımcı dalgası ile karşılaşma konusunda önemli bir potansiyel taşıdığını ortaya koydu.

Araştırmada, ABD’li yatırımcıların yüzde 36’sının Bitcoin’i satın almakla ilgilendiği sonucuna ulaşıldı. 25-64 yaş arasındaki 1100 Amerikalının katılımıyla gerçekleştirilen bu araştırma, Bitcoin için 21 milyondan fazla potansiyel alıcı olduğunu gösteriyor.

Araştırma raporunda, “Bitcoin’in popülaritesi, 2009 yılında piyasaya çıktığından beri giderek arttı ve bugün çok daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Yatırımcılar portföylerini çeşitlendirmek için sürekli olarak yeni yollar arıyor, çünkü geleneksel varlıklar ve piyasalar birbirleriyle daha uyumlu hareket etmeye başladı. Gün geçtikçe bilgili yatırımcılar, Bitcoin ve diğer dijital para birimlerinin geleneksel %60 hisse/%40 tahvil portföyü tahsisinin çok ötesinde bir çeşitlilik sağlayan benzersiz yatırım niteliklerine sahip olabileceğini kabul ediyorlar.” ifadeleri yer alıyor.

Araştırmada ayrıca Bitcoin yatırımcıları ve altın yatırımcıları arasında önemli bir bağ keşfedildi. Buna göre, Bitcoin’le ilgilenen yatırımcıların yüzde 69’u altını iyi bir yatırım olarak görüyor. Bu oran tüm yatırımcılar baz alındığında yüzde 55.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl