Bitcoin yatırımcılarına uyarı: Beklenen seviye yaklaşıyor!

Popüler bir kripto para analisti olan Benjamin Cowen, Bitcoin yatırımcılarının uzun ayı piyasasının sonu anlamına gelebilecek bir işarete dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Cowen, Bitcoin'in tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anki yüzdesel düşüşünün, 2018 ve 2014'teki ayı piyasalarının dibini işaret eden seviyeye yaklaştığını ileri sürdü.

Kripto para analisti Benjamin Cowen, paylaştığı yeni videosunda, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden şu anki yüzdesel düşüşünün, 2018 ve 2014’teki ayı piyasalarının dibini işaret eden seviyeye yaklaştığını ileri sürdü.

Cowen, “Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 75’lik bir düşüşle bu aralıkta yer alıyor. Geçtiğimiz yaz olduğu seviyelerde değil ama aynı zamanda tarihsel olarak gittiği kadar da aşağıda değil.” dedi.

Analist ayrıca, “Birkaç ay daha beklersek ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinden düşüş yüzdesi, geçmiş ayı piyasalarında gördüklerimizle eşleşmeye başlarsa, bu en azından işlerin nihayet yoluna girmeye başladığının bir işareti olacaktır.” diye konuştu.

Dip nokta yüzde 80’in üzerinde düşüşlerle geliyor

Analistin grafiği, Bitcoin’in 2014 ve 2018 ayı piyasaları sırasında dibe vurmadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80’in üzerinde düştüğünü gösteriyor. Bitcoin de bu sıralarda, geçen yıl kasım ayında ulaştığı rekor seviyesinden yüzde 70’ten fazla düşmüş durumda.

Öte yandan Cowen, tüm zamanların en yüksek seviyesinden toplam piyasa değeri yüzdesindeki düşüşü de yakından takip ediyor. Cowen’a göre, tüm kripto paraların piyasa değeri şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 72 oranında düşmüş durumda ve bu da önceki iki ayı piyasası sırasında tanık olunan düşüşlerden halen birkaç puan uzakta.

“Altcoin’ler daha fazla düşüş yaşayabilir”

Analist, piyasa değeri düşüşlerindeki farkın, tarihin tekerrür etmesi halinde altcoin’lerin daha fazla aşağı yönlü potansiyele sahip olabileceğini gösterdiğini belirtiyor.

Son döngüde toplam piyasa değerinin yaklaşık yüzde 87 oranında düştüğünü söyleyen Cowen, durumu “Ondan önceki döngüde ise sadece yüzde 78 civarında düşmüştü ama o zaman da sadece Bitcoin vardı.” şeklinde ifade etti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl