Bitcoin’deki büyük düşüşü bilen yazar: 2019’da 1,000 doların altına düşebilir

Önde gelen finans sitesi Seeking Alpha'dan bir yazar, Bitcoin'in nereye gideceği sorularına yatırımcıların hoşlanmayacağı bir yanıt verdi.

Bu yıl kripto paralarda görülen düşüş eğilimi, yatırımcılar arasında çok fazla soru, korku ve endişe yarattı. Herkes Bitcoin’in nereye gideceğini soruyor.

Önde gelen finans sitesi Seeking Alpha’dan yazar Geoffrey Caveney, bu soruya Bitcoin‘in muhtemelen 2018’in geri kalanından en az iki yıl sonrasına kadar sürecek çok daha kötü bir düşüş eğilimine girdiğini söyleyerek yanıt verdi.

Caveney, yakın zamanda yayınlanan bir makalesinde Bitcoin için taban fiyat öngörülerinin çok yüksek olduğunu ve bunun yatırımcılara yanlış bir güven hissi verdiğini öne sürdü.

2017 ve 2018’deki Bitcoin eğilimini karşılaştıran yazar, bir varlığın fiyatı 1,700’den 19,000 dolara ulaşabiliyorsa 1,000 doların altına düşmesinin de mümkün olacağını ifade etti.

Caveney, bazı yazarların iddia ettiğinin aksine şu anda fiyatların düşük olması nedeniyle Bitcoin’e yatırım yapmak için en uygun zaman olduğunu düşünmüyor.

Piyasada hiçbir şey ters gitmiyormuş gibi yatırım yapan herkesin yakında hayal kırıklığına uğrayacağını söyleyen yazar, Bitcoin ve kripto boğaları ile ilgili olumsuz piyasa eğilimlerine karşın Bitcoin’e yapılan büyük yatırımları kınadı.

Caveney şöyle dedi:

“Benim için en büyük uyarı işaretlerinden biri son zamanlarda ve şu anda Bitcoin ve kripto para boğaları arasında gördüğüm kayıtsızlık ve sükunet. CNBC’nin son haftasındaki Bitcoin ve kripto para spesiysallerini izleyenlerin buna şahit olma şansı vardı. Yüzlerindeki görünüm, ‘Endişe mi, o da ne?’ izlenimini veriyor. Bitcoin ve kripto paralara yatırım yapma konusundaki risklerden hiç endişe duymuyormuş gibi davranıyorlar.”

Yazar ayrıca Bitcoin piyasasını Ağutos 2000’deki dot-com balonu ile karşılaştırdı. Dot-com piyasasının 2000 yılının Mart ayında en yüksek seviyesine ulaştığını fakat çoğu yatırımcının bunu bilmediğini ve Ağustos ayındadaki büyük balona kadar yatırım yapmaya devam ettiğini ifade etti, aynı şeyin şu anda Bitcoin’e yatırım yapanların başına gelmek üzere olduğu konusunda uyardı.

Geoffrey Caveney’in kendisi, 2017 yılının Mayıs ayında Bitcoin’le başlayan ve piyasanın en kârlı olduğu Aralık ayında dijital varlıklarının çoğunu satan bir yatırımcı.

14 Aralık’ta ‘satın’ demişti

Lider kripto paranın 17,000 dolara ulaştığı 14 Aralık 2017’de yine Seeking Alpha’da yayınlanan yazısında Bitcoin’leri satma zamanı olduğunu söylemiş ve Bitcoin vadeli piyasasına giren büyük açığa satışcılara dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarmıştı. Nitekim Bitcoin, 15 Aralık’ta vadeli sözleşmelerin devreye girmesiyle ağır bir düşüş sürecine girmişti.

→ HOSKINSON: BITCOIN’E YATIRIM YAPTIĞIMDA FİYATI 1 DOLARDI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

2 yorums

  1. Atila Cevapla

    Geoffrey Seeking çok ama çok yerinde birtesbit yapmış.Kaçınılmaz sonucu ortaya koymuş.her şeyin bir yükselişi olduğu gibi çöküşünün de olacağı sabittir.yani her yükselişin bir de düşüşü vardır.bu kaçınılmaz.menşei ve yöneticisi gizli olan her değerde bu böyledir.bu böyle biline.geçmişte de Buna benzer bir çok olayı Türkiye yaşadı.Saadet zinciri bankerlik olayı hiç birinin sonu hayırlı olmadı.hemen her şeye inanmamak lazım

  2. Sergei Cevapla

    3000$ ve altına düşerse biter. Kimsenin güveni kalmaz. Spekülasyon yapanlar kendi ayağına sıkmış olur.