Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD Hazine Bakanı Yellen: Bitcoin son derece yetersiz

ABD Hazine Bakanı Yellen, New York Times tarafından düzenlenen DealBook zirvesinde bir konuşma yaptı. TSİ 17.00’de başlayan konuşmasında Yellen, Bitcoin’in işlemleri gerçekleştirmek için “son derece yetersiz” olduğunu söyledi.

Yellen, daha önce de söylediği gibi bir kere daha Bitcoin’i “oldukça spekülatif bir varlık” olarak nitelendirdi ve yasa dışı amaçlarla kullanıldığını ileri sürdü.

Bakan, “İnsanlar, Bitcoin’in yüksek düzeyde volatil bir varlık olduğu konusunda dikkatli olmalılar ve yatırımcıların uğrayabileceği olası kayıplardan endişe duyuyorum. Korkarım ki genellikle yasa dışı finansman için kullanılıyor ve aynı zamanda işlemler için son derece yetersiz.” ifadelerini kullandı.

Yellen, Fed’in bir dijital dolar üzerinde çalışmasının mantıklı olduğunun altını çizdi. Bakan, dijital paraların daha hızlı ve daha ucuz ödemelerin önüne açabileceğini kabul ediyor.

Bitcoin, Yellen’ın bu yorumlarının etkisiyle sert bir düşüş yaşadı. Yellen bu açıklamaları yaptığı sırada kripto para, 47 bin 400 dolara kadar çekildi ve bazı borsalarda 47 bin doların da altına indi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl